خریداری ساختمان 11 طبقه در دمشق برای تجار ایرانی
کد خبر: 3797929
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
رئیس اتاق ایران خبر داد:

خریداری ساختمان 11 طبقه در دمشق برای تجار ایرانی

گروه سیاست و اقتصاد - رئیس اتاق ایران بیان کرد: در سفر قبلی به سوریه کارهای قابل توجهی انجام شد و به بخش خصوصی باید اطلاع دهم که اتاق بازرگانی، ساختمانی 11 طبقه در شهر دمشق را خریداری کرده و قرار است در استان‌های مختلف تقسیم شود.

خریداری ساختمان 11 طبقه در دمشق برای تجار ایرانیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، صبح امروز، در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در اتاق بازرگانی اظهار کرد: طبق آخرین ارزیابی وزارت کشور از عملکرد شورا گفت‌وگو کشور، استان خراسان در رده اول کشور قرار گرفت. این موضوع رسالت سنگین‌تری را بر دوش ما خواهد گذاشت

وی خطاب به استاندار خراسان رضوی افزود: شاید بیش از 6 ماه است که مدت حضور نمایندگان بخش خصوصی و تعاونی در شورا پایان یافته و انشالله در جلسه آینده اعضای جدید معرفی خواهند شد و رزومه آنان در خدمت شما قرار خواهد گرفت و اعضای جدید سال آینده کارخود را آغاز خواهند کرد.

به زودی برای تجار و بازرگانان مشکل ویزا نخواهیم داشت
رئیس اتاق ایران خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور به عراق بسیار بی‌بدیل بود و مذاکرات و توافق‌هایی که در آنجا صورت گرفت. انعکاسات بین‌المللی بالایی داشته است. همچنین به واسطه تفاهم‌نامه‌ای که در آنجا به امضا رسید، به زودی برای تجار و بازرگانان مشکل ویزا نخواهیم داشت. موضوع قرارداد طرح‌های ترجیحی که منتهی به تجارت آزاد می‌شود نیز در عراق به انجام رسید و تاسیس شهرک‌های صنعتی مشترک در مناطق مرزی بین ایران و عراق نیز انجام شد.

شافعی بیان کرد: در سفر قبلی به سوریه نیز کارهای قابل توجهی انجام شد و به بخش خصوصی باید اطلاع دهم که اتاق بازرگانی، ساختمانی 11 طبقه در شهر دمشق را خریداری کرده و قرار است در استان‌های مختلف تقسیم شود. ما از استان خراسان انتظار داریم که بخش خصوصی و تعاونی در این زمینه پیشرو باشد و جزو اولین نفراتی باشند که یک طبقه را برای تجارت خراسان با کشورهای دیگر در دست بگیرند و فعالیت خود را آغاز کنند و ما نیز اطلاعات کافی را در خدمت دوستان قرار خواهیم داد.

افزایش 30 درصدی مشارکت در انتخابات اتاق نسبت به سال گذشته
وی اضافه کرد: انتخابات اتاق به انجام رسید و میزان مشارکت‌کنندگان در استان خراسان نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته و این نشاندهنده این موضوع است که علی‌رغم وضعیت بد اقتصادی چنین به نظر می‌رسد که امید به آینده وجود دارد. بار سنگینی بر دوش منتخبین این دوره قرار گرفته است و باید پاسخ مناسب به این شور و اشتیاق را بدهند. همچنین راه برای تمام کسانی که آماده فعالیت در اتاق بازرگانی بودند، باز است و از کمک آنان استقبال خواهیم کرد.

در ادامه علی‌رضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، ضمن تبریک به شورا به دلیل اخذ رتبه نخست تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت قانونی شورا با حضور اکثر اعضای دولت در جهت رفع موانع بیشتر سرمایه‌گذاری استفاده کنیم.

وی افزود: امیدواریم سال نو سال خوبی برای مردم ایران و خراسان رضوی باشد و پیش‌بینی رئیس جمهور بعد از خروج دیوانه‌ای همچون ترامپ از برجام این بود که اگر تا پایان سال مقاومت کنیم، به واسطه اتفاقات خوبی که در منطقه رخ داده، سال آینده مناسبات اقتصادی فراوانی را در منطقه و سایر کشورها خواهیم داشت.

استفاده از ظرفیت شورا در جهت رفع موانع سرمایه‌گذاری
در ادامه علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، ضمن تبریک به شورا به دلیل اخذ رتبه نخست، اظهار کرد: امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت قانونی شورا با حضور اکثر اعضای دولت در جهت رفع موانع بیشتر سرمایه‌گذاری استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم سال نو سال خوبی برای مردم ایران و خراسان رضوی باشد و پیش‌بینی رئیس‌جمهور بعد از خروج دیوانه‌ای همچون ترامپ از برجام این بود که اگر تا پایان سال مقاومت کنیم. به واسطه اتفاقات خوبی که در منطقه رخ داده، سال آینده مناسبات اقتصادی فراوانی را در منطقه و سایر کشورها خواهیم داشت.

انتهای پیام

captcha