کد خبر: 3922848
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف خراسان رضوی از آغاز مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی از ۲۶ شهریورماه در هشت محور استان خبر داد.

آغاز بزرگترین رویداد قرآنی خراسان رضوی از 26 شهریور ماهبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان، جعفر حسینی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم از 26 شهریورماه آغاز می‌شود، گفت: این مسابقات در بخش آقایان، 26 و 27 شهریورماه و در بخش بانوان،  28 و 29 شهریورماه در رشته‌های حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ  20 جزء، حفظ  کل، قرائت تحقیق،  قرائت ترتیل و اذان ویژه  آقایان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی و عدم شیوع ویروس کرونا به‌صورت مجازی و از طریق ارتباط زنده تصویری برگزار می‌شود، تصریح کرد: با این روش از اجتماع در محل برگزاری مسابقات و اجتماع متسابقان در محل اسکان جلوگیری می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه در محل برگزاری مسابقات نیز پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت دقیق و کامل رعایت می‌شود، بیان کرد: هشت شهرستان به‌عنوان محور برای ارتباط زنده متسابقان با مرکز استان پیش‌بینی شده است؛ لذا  متسابقان شهرهای همجوار با عزیمت به این شهرها در این مرحله از مسابقات حضور پیدا می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف خراسان رضوی با اشاره به اینکه شهرهای قوچان، مشهد، نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه و کاشمر میزبان متسابقان خواهند بود، گفت: 123 متسابق آقا و 94 متسابق بانو  به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه یافتند و 13 داور در بخش بانوان و 12 داور در بخش آقایان، قضاوت این دوره از مسابقات را بر عهده دارند.

حسینی بیان کرد: به‌منظور فراهم ساختن ظرفیت بهره‌مندی همه علاقه‌مندان به  تلاوت‌ها، پخش زنده تصویری از طریق شبکه‌های اجتماعی روبیکا، آپارات و اینستاگرام صورت می‌پذیرد. همچنین نکات ضعف و قوت هر تلاوت توسط استاد راهنما از طریق پخش زنده در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: درگاه پخش زنده تصویری مسابقات به‌زودی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی و پیام‌رسان‌های اداره‌کل اوقاف استان، اطلاع‌رسانی خواهد شد. این دوره از مسابقات در رشته‌های دعاخوانی، هم‌سرایی، هم‌خوانی و تفسیر نیز در دو بخش و با حضور متسابقان برگزار شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: