کد خبر: 3948994
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
رئیس بسیج اصناف کشور گفت: اولویت ما در بسیج اصناف بکارگیری سرمایه گذاران و صنعتگران برای نجات مردم از  مافیای اقتصادی است.

اولویت بسیج اصناف مبارزه با مافیای اقتصادی استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، غلامرضا حسن‌پور، رئیس بسیج اصناف، شامگاه اول بهمن ماه، در نشست سالانه هیات‌های اندیشه‌ورز بسیج اصناف و بازاریان سراسر کشور که به‌مدت دو روز در هتل امامت مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: تدوین دقیق برنامه هفتم توسعه کشور، براساس بیانیه گام دوم انقلاب، تمدن نوین اسلامی را به ارمغان خواهد آورد.

وی با اشاره به نقش اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در تدوین این برنامه گفت: در این خصوص مردمی کردن اقتصاد باید مدنظر باشد، لذا به‌همین منظور نقطه نظرات اعضای هیئت‌های اندیشه‌ورز بسیج اصناف و بازاریان به‌عنوان ویرایش اول به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شده و بنا داریم در این نشست دو روزه به مشورت گذاشته شود که نقطه‌نظرات تکمیلی نیز تقدیم مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد شد.

رئیس بسیج اصناف ضمن ابراز تاسف از اینکه در برنامه‌های شش‌گانه گذشته توجهی به اصناف نشده است، افزود: این قشر عظیم که به فرموده امام راحل بازوان قدرتمند نظام هستند، مورد غفلت قرار گرفتند، لذا برای اجرای برنامه هفتم توسعه نیاز به دولت جوان و انقلابی داریم که به توفیق الهی و بصیرت مردم محقق خواهد شد.

حسن‌پور با اشاره به فعالیت‌های اصناف و بازاریان در مقابله باکرونا اظهار کرد: طی این مدت بسیج اصناف با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و مدیریت راهبردی، به توفیق الهی تهدید را به فرصت تبدیل و در سال 99 کارنامه درخشانی ارائه کرده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه از مهمترین اقدامات بسیج اصناف در مقابله با کرونا این بود که انحصار پارچه ماسک با تولید پارچه مخصوص تولید این محصول شکسته شد که البته سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز در این راستا سهیم بوده است.

رئیس بسیج اصناف با بیان اینکه این مجموعه به همه انحصارگران در بخش‌های اقتصادی اعلام می‌دارد که از فکر انحصار و فشار به توده مردم دست بردارند، عنوان کرد: در غیر این صورت همانند مبحث ماسک و دستگاه اکسیژن، بسیج اصناف با بکارگیری سرمایه‌گذاران و صنعتگران انحصار را در همه ابعاد خواهد شکست و مردم را از این مافیای اقتصادی نجات خواهد داد.

حسن پور ادامه داد: در بحث توزیع نیز شبکه بزرگ و مردمی «کاسبان امین» در سراسر کشور ایجاد شد و در حال تکمیل است. نمونه موفق عملکرد این شبکه در خصوص توزیع مرغ منجمد بود که باعث کاهش قیمت این محصول شد که در آینده این شبکه گسترده در توزیع اقلام اساسی نقش خود را ایفا خواهد کرد.

وی یکی دیگر از اقدامات اساسی بسیج اصناف را راه‌اندازی بیش از 300 گروه جهادی تخصصی برشمرد و اضافه کرد: تشکیل این گروه‌ها در قالب کاروان‌هان جهادی برای اعزام به مناطق کم‌برخوردار به‌ویژه روستاها بود که امیدواریم به هزار گروه افزایش بیابد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: