کد خبر: 4038576
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵

اولویت مدیریت شهری با اتمام پروژه‌های نیمه تمام است

شهردار مشهد گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام حتی با وجود انتقادهایی که به آن داریم، به‌دلیل پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی، در اولویت هستند.

سیدعبدالله ارجائی، شهردار مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سیدعبدالله ارجائی، شهردار مشهد، اظهار کرد: یکی از بهترین عبادت‌ها، خدمت به‌ مردم است ما نیز در آستانه حضور زائرین امام هشتم(ع) هستیم و باید کمر خدمت را ببندیم و بیشتر از قبل تلاش‌ کنیم تا بتوانیم خادمین خوبی برای زائرین و مجاورین آقا باشیم.

وی افزود: از مجموعه تلاش‌های همکاران در معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد و سایر معاونت‌ها تقدیر می‌کنم. با حضور آقای منبتی نظم خاصی در این سازمان ایجاد شده و پروژه‌های نیمه‌تمام موجود دارای اولویت‌بندی شده است.

شهردار مشهد ضمن اشاره به اینکه پروژه‌هایی که در سال جاری به اتمام می‌رسند دارای اولویت هستند، بیان کرد: پروژه‌هایی که دارای نقص بوده نیز حذف شده است. در سال ۱۴۰۱ نیز با قدرت بیشتری مسائل عمرانی ادامه پیدا خواهد کرد، علاوه بر این مطالعات برای پروژه‌های جدید نیز آغاز شده است. در حوزه حمل‌ونقل؛ سه پروژه مهم در سال ۱۴۰۱ کلنگ‌زنی می‌شود که هدیه ما به شهروندان خواهد بود. در دوره جدید مسلما شیب فعالیت‌ها به سمت مناطق کمترخوردار، تندتر خواهد شد.

ارجائی ضمن تشکر از زحمات آقای حجازی خاطرنشان کرد: در حوزه عمران چند نکته اهمیت دارد؛ اولین نکته تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است، یک پروژه علیرغم انتقادهایی که نسبت به آن وجود دارد در گذشته آغاز شده است و باوجود اولویت نداشتن، ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه پروژه‌هایی مثل جلوخان پایانه امام رضا(ع) واقعا ضرورتی نداشتند و دارای نقص است، اضافه کرد: روزی که مدیریت شهری را تحویل گرفتیم، این پروژه با حجم بالایی از خاکبرداری بود، سعی کردیم طرح را اصلاح کنیم اما با همه این شرایط از همکاران خواستم تا هرطور شده این پروژه پیش از عید به اتمام برسد.

شهردار مشهد ضمن ابراز نگرانی برای برای کاهش دسترسی به ساختمان پایانه‌های مسافربری از مدیران خواست تا علیرغم اینکه این پروژه دارای پیمانکار است، مثل پروژه خلیج‌فارس به آن کمک شود.

ارجائی در ادامه از نمایندگان مشهد و شیراز برای تصویب تبصره‌های الحاقی تشکر کرد و گفت: با این تبصره‌ها، دست مدیران بسیار باز شده است و حال می‌توانم از آقای منبتی درخواست کنم تا شرکت‌های متعددی به سازمان عمران اضافه و کار پیمانکاری انجام شود.

وی ضمن اشاره به ابزارآلات و مهندسین متخصص بیان کرد: شهرداری مشهد نباید با این هم امکانات، ۲۰ پروژه داشته باشد. ما نباید با داشتن معادن مختلف، با هزینه تمام شده بالاتر خرید کنیم. این مساله قابل قبول نیست، شما باید از همه ظرفیت‌های شهرداری استفاده کنید.

شهردار مشهد ادامه داد: بسیاری از کارهای مطالعاتی توسط کارکنان شهرداری قابل انجام است. بدنه کارشناسی شهرداری بسیار قوی است و می‌توان مطالعات زیادی را به آنان واگذار کرد.

ارجائی افزود: سلامت و هزینه تمام شده برای ما بسیار حائز اهمیت است. باید هزینه تمام شده را کنترل کرد تا تعداد بیشتری پروژه اجرا کنیم زیرا این پول متعلق به مردم است و نباید بدون برنامه و صرفه‌جویی هزینه کنیم.

وی درخصوص چند برنامه اساسی که در چهارچوب معاونت‌ها نمی‌گنجد، توضیح داد: این پروژه‌ها بین چند معاونت است یا برخی در شرح وظایف معاونت‌ها تعریف نمی‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha