کد خبر: 4045118
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹

مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اسلام ناب محمدی شاخصه‌های خود را دارد و یک شاخص مهم آن وحدت است، گفت: استکبارستیزی، ظلم‌ستیزی، عدالتخواهی و طرفداری از محرومان از دیگر شاخصه‌های اسلام ناب محمدی است، لذا هر کس تفرقه‌انگیزی کند در راستای اسلام آمریکایی عمل کرده است.

علی شمسی‌پور، مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوریبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، علی شمسی‌پور، مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امروز، ششم فروردین‌ماه در مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی ـ زیارتی دانشجویان بین‌المللی سراسر کشور که در تالار رودکی دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد، اظهار کرد: همه ما در دوره‌ای متولد شده‌ایم که وسط جنگ بزرگی هستیم و واقعیت دیگر اینکه نمی‌توانیم نسبت به این مبارزه که تقابل اسلام و کفر است، بی‌تفاوت باشیم.

وی ادامه داد: در جنگ داخلی نیز در حال تقابل اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی هستیم و کار ما کمی سخت است در این جنگ، بروز اسلام آمریکایی به دو نوع است که یکی اسلام متحجر مانند پدیده داعش که ملموس است و دیگری اسلام سکولار است که مفهومش این است که کاری به جامعه نداشته باشیم و تنها مسلمانی خود را داشته باشیم.

شمسی‌پور گفت: اما شاخصه‌های اسلام آمریکایی مطلوب واشنگتن، پاریس و لندن این است که هرجا ابراز علاقه را دیدید که طاغوت نسبت به اسلام کرد، آن اسلام، اسلام آمریکایی است و اما شاخص دوم اسلام آمریکایی، اسلام اشرافیت است، آنان که اشرافیت را تبلیغ، با اشرافیت زندگی و با آن مدیریت می‌کنند، اسلامشان آمریکایی است که البته این اشرافیت گاهی در ما رسوخ می‌کند و متوجه آن نیستیم.

وی ادامه داد: جدایی دین از سیاست سومین شاخصه اسلام آمریکایی است، این شاخصه به ما می‌گوید شما مسلمانی خود را داشته باشید و بگذارید حاکمان کار خود را بکنند و اما سازش با استکبار دیگر شاخصه اسلام آمریکایی است.

مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: اسلام ناب محمدی شاخصه‌های خود را دارد و یک شاخص مهم آن وحدت است. استکبارستیزی، ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، طرفداری از محرومان از دیگر شاخصه‌های اسلام ناب محمدی است، لذا هرکس تفرقه‌انگیزی کند، در راستای اسلام آمریکایی عمل کرده است.

مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: اسلام سیاسی یعنی تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای اسلام ناب محمدی است که ما نیز در این راه تلاش خود را کرده‌ایم، هر چند این امر به صورت کامل اتفاق نیفتاده است.

وی مردمی بودن را شاخص دیگر اسلام ناب محمدی برشمرد و گفت: هرجا موفقیت در جمهوری اسلامی کسب کردیم، جایی بوده که بر مبنای اسلام ناب محمدی حرکت کردیم و لذا جایی که پای اسلام آمریکایی باز شده است، ما دچار ضعف شدیم. آبادانی در کشور، رسیدن به استقلال نسبی، کسب موفقیت‌ها، رسیدن به توان نظامی و... همه و همه بر پایه اسلام ناب محمدی بوده است و در جاهایی هم مشکلات جدی داریم به عنوان مثال در حوزه اقتصادی امروز مشکلات زیادی داریم که این نتیجه تفکرات اسلام آمریکایی است.

شمسی‌پور اظهار کرد: افرادی که در پست مدیریتی هستند، باید الگوی مدیریتی آنان بر پایه حرکت مجاهدانه باشد و لذا یک مدیر اگر می‌خواهد کار بزرگ انجام دهد، باید پیشرو باشد. جوان‌گرایی و مردم محوری نیز از دیگر شاخصه‌های مدیریت جهادی است که باید مورد توجه باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: