کد خبر: 4057113
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵

برگزاری نخستین دوره مسابقات تیمی قرآن، عترت و نماز مدارس ابتدایی مشهد

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نخستین دوره مسابقات تیمی قرآن، عترت و نماز مدارس ابتدایی مشهد در رشته‌های قرائت، حفظ و اذان به همراه معرفی 8 دبستان برتر، برگزار می‌شود.

سیداسماعیل اصغرزاده، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضویسیداسماعیل اصغرزاده، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: با توجه به اینکه مسابقات قرآنی دارای یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های قرآنی است و باعث می‌شود که دانش‌آموزان و مدارس به سمت این فعالیت جذب شوند، اما در کنار این موضوع به لحاظ تربیتی و اخلاقی ما نگران این موضوع هستیم که آن دسته از دانش‌آموزانی که با عدم کسب رتبه از این مسیر دلسرد شوند که در حقیقت این موضوع در حوزه مدارس ابتدایی دغدغه ما را بیشتر می‌کند.

وی بیان کرد: بر همین اساس طی برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم  شیوه جدیدی از مسابقات را تبیین کردیم و بنا شد که برای اولین‌بار مسابقات تیمی قرآن، عترت و نماز را با اهداف اخلاقی و تربیتی برنامه‌ریزی کنیم و به این سمت پیش ببریم.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی، بیان کرد: خوشبختانه مسابقات قرآنی را تا مرحله اداری تا کنون داشته‌ایم، اما این در حالی است که تاکنون این مسابقات را در مرحله استانی و شهرستانی برگزار نکرده‌ایم و همچنین با توجه به بهتر شدن وضعیت کرونا در سطح مشهد نیز ما را بر این داشت که این مسابقات را در سطح شهرستان برگزار کنیم.

اصغرزاده بیان کرد: در واقع ما با برگزاری این شیوه، اهدافی چون بحث مشارکتی، هم‌افزایی، آموزش همسالان و... را دنبال می‌کنیم تا در این برنامه معنوی و مقدس محقق شود و البته نگرانی‌هایی هم از جهت عدم کسب رتبه و مقام توسط دانش‌آموزان و در نهایت دلسرد شدن آن‌ها از مسیر قرآن وجود نداشته باشد.

وی اظهار کرد: این شیوه بدین صورت است که دانش‌آموزان در هر پایه یک تیم سه نفره در رشته‌های قرائت، حفظ و اذان را تشکیل می‌دهند و در مدارس خود مسابقات قرآن را برگزار می‌کنند که در میان برندگان این مسابقات، تیم برنده به ناحیه راه پیدا می‌کند و مجدداً این مدارس در سطح ناحیه با یکدیگر رقابت می‌کنند و در نهایت نیز گروه‌های برتر به مسابقات استانی و شهرستانی راه پیدا خواهند کرد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی، بیان کرد: گفتنی است که تاکنون 128 مدرسه ابتدایی پسرانه و دخترانه در این طرح که در روز دوشنبه 26 اردیبهشت‌ماه ویژه مدارس ابتدایی پسرانه و در روز سه شنبه 27 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری ویژه مدارس ابتدایی دخترانه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و اختتامیه این مراسم نیز پس از اتمام امتحانات مدارس برگزار و از نفرات برتر نیز تقدیر و تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :