کد خبر: 4057248
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی بیان اینکه عدالت در پرداخت یارانه‌ها در مجموع از لحاظ رفاهی به نفع مردم است، گفت: رفع اختلاف طبقاتی و کاهش فقر مطلق از رویکردهای اقدامات جدید است.

محمد امین بابایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محمد امین بابایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری که شامگاه، 25 اردیبهشت در محل فرمانداری بردسکن برگزار شد، افزود: در سال گذشته از تعهد 104 هزار نفری خراسان رضوی، 127 هزار مورد تحقق یافته و امسال هم در استان 115 هزار شغل معرفی شده که تفکیک شهرستانی آن در جلسه آینده کارگروه اشتغال ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: امسال نگاه دولت این است که یک میلیون فرصت شغلی در کشور اتفاق بیفتد و در همین راستا سامانه رصد بروزرسانی شده و اکنون از زیرساخت قوی برخوردار است. سامانه رصد باز است و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند نسبت به ثبت نام افراد متقاضی اقدام کنند. در سامانه رصد جدید فرآیندها و مسیرها تعریف شده و هر کس با کدملی خود ثبت سامانه و با پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال می‌کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی گفت: در ادامه مسیر اشتغال‌زایی ناظران اداره کار با نظارت و تأیید اشتغال‌زایی مهر تأیید بر ادامه روند کار می‌زنند و اشتغالی پایدار است که لیست بیمه در تأمین اجتماعی ثبت و به عنوان اشتغال پایدار شناخته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی آخرین نرخ بیکاری استان خراسان رضوی را 5.3 دهم درصد ذکر کرد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی واحدهای مشکل‌دار و ثبت نام متقاضیان کار و ایجاد اشتغال این درصد کمتر شود.

وی در ادامه در خصوص هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: به موجب جزء 1 بند ص تبصره 1 قانون بودجه سال 1401 و ریاست جمهوری، یارانه 400 هزارتومانی برای دهک‌های اول تا سوم و یارانه 300 هزارتومانی برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر در 19 اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

بابایی گفت: واریز این مرحله در راستای اجرای سیاست‌های دولت در کاهش و رفع فقر مطلق، کاهش فاصله طبقاتی، تصمیم به هوشمندسازی و باز توزیع یارانه کالاهای اساسی و همچنین به موجب جزء 1 بند ص تبصره 1 قانون بودجه سال 1401 صورت گرفته است.

وی مطرح کرد: ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه، از قلم‌افتادگان، جاماندگان و منصرفین دوره قبل نیز به زودی از طریق وبگاه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رسانه‌های جمعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بیان کرد: با تصمیات اتخاذ شده و بنا بر دستور رئیس‌جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره‌های قبل محروم و یا از ثبت نام یارانه جامانده‌اند بعد از طی مراحل ثبت نام و بررسی شرایط متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولین یارانه جدید نیز از این دو نوبت از یارانه بهرمند خواهند شد.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط موجود رسالت خدمات‌رسانی در جامعه را برعهده دارد و ما در سطح استانها باید با توجه و تمرکز به مدیریت بهره‌وری با تعامل، پاسخگویی صحیح، درست و شفاف به مردم ارائه خدمت دهیم.

بابایی تصریح کرد: متأسفانه مشکلی که در بحث یارانه جدید پیش آمد این بود که بسیاری از افراد برای ازدواج فرزندان خود تسهیلات گرفته‌اند و این تسهیلات باعث شده افراد از لیست یارانه‌بگیران حذف شوند که نیاز است این مشکل رفع شود و در خصوص این افراد بازنگری صورت گیرد که با بروزرسانی سایت تمامی افراد جامانده، از قلم افتاده و… ثبت نام کنند و یا اعترضات خود را ثبت کنند.

وی با بیان اینکه عدالت در پرداخت یارانه‌ها در مجموع از لحاظ رفاهی به نفع مردم است، گفت: رفع اختلاف طبقاتی و کاهش فقر مطلق از رویکردهای این اقدام است و شهروندان می‌توانند برای اطلاع از دهک خانوار و یارانه پرداختی با تماس با شماره 09200006369 و وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه متعلق به سرپرست خانواده از وضعیت خود مطلع شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: