کد خبر: 4057635
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر گفت: بزرگداشت مفاخر و مشاهیری همچون فردوسی علاوه بر اینکه هویت ملی و مذهبی مردم را افزایش می‌دهد باعث مصون شدن نسل جوان و نوجوان از هجمه‌های فرهنگی خواهد شد.

آیین بزرگداشت حکیم فردوسیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر در آیین بزرگداشت حکیم فردوسی که همراه با شاهنامه‌خوانی بود، در سخنانی با اشاره به جایگاه فردوسی در شعر و ادب فارسی اظهار کرد: فردوسی بر بلندای قله شعر و ادب فارسی ایستاده و یکی از مفاخر ملی ایرانیان محسوب می‌شود که جهانیان نیز او را می‌شناسند.

وی عنوان کرد: فردوسی نه فقط یک شاعر بلکه یک فرد حکیم بود که شاهنامه او سرشار از حکمت‌های الهی و انسانی است. بزرگداشت مفاخر و مشاهیری همچون فردوسی علاوه بر اینکه هویت ملی و مذهبی مردم را افزایش می‌دهد باعث مصون شدن نسل جوان و نوجوان از هجمه‌های فرهنگی خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر ابراز کرد: تلاش می‌شود در مجموعه کتابخانه‌های عمومی نسبت به معرفی مفاخر ملی و مذهبی اقدام کنیم تا نسل جوان و نوجوان با این شخصیت‌ها آشنا شده و بتوانیم الگوسازی مناسبی برای این نسل انجام دهیم.

در ادامه این برنامه که با استقبال گسترده علاقه‌مندان برگزار شد قصه‌گویی و نقالی ویژه کودکان و همچنین شاهنامه‌خوانی و بیان یکی از داستان‌های شاهنامه انجام شد. همچنین در پایان برنامه نیز دو نسخه نفیس شاهنامه فردوسی به قید قرعه به دو نفر از شرکت‌کنندگان اهدا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: