کد خبر: 4058780
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

یکی از خیران دلداده امام هشتم(ع)، با هدف توسعه فعالیت‌های رواق کودک حرم مطهر رضوی، مبلغ یک میلیارد تومان به آستان قدس رضوی تقدیم کرد.

رواق کودک حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان نیوز، در نخستین روزهای نوروز امسال بود که با حضور تولیت آستان قدس رضوی، رواق کودک حرم مطهر رضوی افتتاح شد؛ رواقی که ایجاد آن یکی از تأکیدات حجت‌الاسلام والمسلمین مروی بود و هدف از راه‌اندازی آن، تقویت برنامه‌های تربیتی و پرورشی متناسب با شرایط سنی کودکان، به‌ویژه در زمینه فرهنگ رضوی اعلام شد. در همین راستا در فاز نخست بخشی از فضای رواق کوثر حرم مطهر برای ایجاد این رواق اختصاص یافت تا کودکان ۵ تا ۱۰ ساله و در کنار بازی و سرگرمی‌های کودکانه، با برخی مفاهیم دینی و آموزه‌های حوزه زیارت نیز آشنا شوند

هزینه‌کرد کمک اهدایی طبق نظر خیر نیک‌اندیش

با گذشت دو ماه از افتتاح این رواق تخصصی کودک در حرم مطهر رضوی و استقبال قابل توجه زائران و مجاوران، حالا یکی از خیران نیک‌اندیش برای توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های آن اعلام آمادگی کرده و یک میلیارد تومان به این امر اختصاص داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین شریعتی‌نژاد، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اعلام این خبر، گفت: این خیر بزرگوار و نیک‌اندیش، ضمن آشنایی با اقدامات و برنامه‌های رواق کودک، یک میلیارد تومان برای توسعه خدمات فرهنگی حرم مطهر رضوی اهدا کرده است.

وی افزود: این فرد نیکوکار که تمایل داشت نامی از او ذکر نشود، در بازدیدی که از رواق کودک حرم مطهر امام رضا(ع) داشت، مبلغ یک میلیارد تومان برای توسعه فعالیت فرهنگی این رواق اهدا کرد و طبق درخواست این خیر، تمام مبلغ در راستای خدمت‌رسانی به کودکان هزینه خواهد شد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به فعالیت‌های این رواق نیز اشاره و تصریح کرد: یکی از اهداف مهم این معاونت توسعه خدمات فرهنگی ویژه کودکان است و بر همین اساس علاوه بر برنامه‌های مرسوم گذشته، از ابتدای امسال و با افتتاح رواق کودک، اجرای برنامه‌های تخصصی و ویژه‌ای برای این گروه سنی آغاز شد تا با خلاقیت و ارائه راهکارهای مناسب، معارف دینی را بین کودکان تبیین کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت ویژه کودکان نیازمند مربیان مجرب، ابزار مناسب و تنوع برنامه است، ادامه داد: تاکنون این برنامه‌های حرم مطهر با استقبال پرشور کودکان و خانواده‌ها مواجه بوده و برخی والدین نیز در امر توسعه این فعالیت‌ها کمک‌های خیرخواهانه‌ای داشته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: