کد خبر: 4059433
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲

کارشناس مسائل سیاسی سپاه امام رضا(ع) گفت: در آزادسازی خرمشهر هیچ چیز جزء اعجاز الهی نمی‌توان دید.

حجت‌الاسلام مهدی عابدی، کارشناس مسائل سیاسی سپاه امام رضا(ع)به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام مهدی عابدی، کارشناس مسائل سیاسی سپاه امام رضا(ع)، امروز سوم خردادماه، در جمع نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان و جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران و مسئولان شهرستان کاشمر، با اشاره به این جمله امام راحل که فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، اظهار کرد: گاهی تجلی قدرت الهی در یک حادثه به تجلی آفتاب نیمروز تابستانی است، آنقدر در این حادثه دست خدا خود را نشان می‌دهد که هیچ چیز جزء اعجاز الهی نمی‌توان در آن دید.

وی تصریح کرد: هرچند رژیم بعث عراق هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد که کسی بتواند استحکامات دفاعی آنها را بشکند، اما چون ملت ایران به خدا اتکاء داشتند، موجب شد که در این عملیات نه تمامی استحکامات آنها در هم شکند، بلکه هزاران اسیر بگیریم.

کارشناس مسائل سیاسی سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: هیچ‌گاه سازش در برابر دشمنان جواب نداده است، همیشه باید مقاومت نمود، افرادی در همین کشور بودند که کدخدا را می‌دیدند، اما خدا را نمی‌دیدند.

وی عنوان کرد: هرچند پیام آزادسازی خرمشهر این است که ضمن تبیین و برنامه‌ریزی همه چیز را باید به خدا وصل نمود، اما مدیریت غرب‌گرایانه اشرافی‌گری همه‌چیز را به مذاکرات گره می‌زنند.

عابدی با بیان اینکه اعتماد و تکیه برخدا هیچ منافاتی با برنامه‌ریزی ندارد، بیان کرد: هرچند دشمنان ما قدرت منطق را نمی‌فهمند، اما منطق قدرت را به خوبی می‌فهمند.

وی گفت: ما اهل گفت‌وگو هستیم و با مذاکرات مشکلی نداریم، اما نباید همه مسائل را به مذاکره گره زد، گروه‌هایی مانند داعش وحشی را هیچگاه نمی‌توان با مذاکره متقاعد کرد، فقط دست بلندی می‌خواهد که از جمهوری اسلامی به اعماق سوریه برود.

کارشناس مسائل سیاسی سپاه امام رضا(ع) افزود: امروز قدرت موشکی ایران به حدی رسیده است که اگر اسرائیل دست از پا خطا کند، تلاویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد و در این خصوص لحظه‌ای تردید نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه پشت مذاکرات باید قدرت باشد، بیان کرد: ما با هیچ دولتی عهده اخوت نبسته‌ایم، فعلاً در این هشت ماه دولت سیزدهم از رهبر معظم انقلاب تذکر نگرفته است.

عابدی عنوان کرد: ولی فقیه در عصر غیبت امام زمان(عج) خط مشی سیاسی و اجتماعی امت را تعیین می‌کند، در این کشور هیچ زمانی نبوده که به تدابیر ولایت تمکین کرده باشیم و نتیجه‌ای نگرفته باشیم.

وی اظهار کرد: برای نجات این کشور راهی جز ایستادن پشت سر ولایت نداریم، امروز موشک‌های ما نقطه زن شده‌اند و برای شهرک‌های موشکی با کمبود زمین مواجه شده‌ایم.

کارشناس مسائل سیاسی سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: ایران امروز در دنیا عزت‌مند است، دشمنان مجبور هستند که بر روی ایران حساب کنند، ایستادگی سیدحسن نصرالله از جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: اگرچه سابقه مبارزاتی افغانستان و عراق از ایران بیشتر است، اما آمریکائی‌ها مستقیم برروی آسمان این کشورها می‌آید و هیچ کاری نمی‌توانند بکنند، اما نه تنها جرات انجام این اقدامات را با ایران اسلامی ندارند، بلکه پهباد آن‌ها را هم زمین‌گیر می‌کنیم.

عابدی با اشاره به اینکه امروز همه احترام تشییع و عزت ایران به زلف ولایف فقیه گره خورده است، به‌طوریکه اگر ولایت فقیه را از این کشور برداریم، هیچ فرقی با اندونزی نداریم، افزود: دشمنان ما تنها منطق قدرت می‌فهمند.

سرهنگ علی یعقوبیان، فرمانده سپاه کاشمر، در این مراسم با گرامیداشت سالروز آزادسازی فتح خرمشهر روز ایثار و مقاومت، بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس روزهای پراز افتخاری رقم خورد که سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر یکی از روزهای مهم و حساسی بود که با جانفشانی شهدا، ایثارگران و رزمندگان موجب غرور و افتخار همه ایرانیان شد.

وی افزود: اگر بخواهیم آن تفکر و اراده‌ای که در دوران هشت سال دفاع مقدس رقم خورد و صحنه‌های زیبایی مانند فتح خرمشهر اتفاق افتاد را بازهم رقم بزنیم، باید عزم و اراده ملی داشته باشیم.

در پایان مراسم جمعی از خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس تقدیر شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: