کد خبر: 4060125
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳

۳۶ شرکت‌کننده کاشمری در جشنواره کتابخوانی رضوی برگزیده شدند

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر از شرکت بیش از ۱۶۰۰ نفر از مردم شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد و گفت: ۳۶ نفر از شرکت‌کنندگان کاشمری در این جشنواره برگزیده شدند.

36 نفر از شرکت‌کنندگان کاشمری در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزیده شدندبه گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی، محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر، امروز، هفتم خردادماه در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی که در محل کتابخانه عمومی شهید مدرس این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی یک جشنواره ملی است که هر ساله توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به منظور آشنایی مردم با فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت و با محوریت شخصیت و سیره امام هشتم(ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا تمامی اقشار و در تمامی سنین بتوانند شرکت کنند، لذا از کودکان پیش‌دبستانی تا افراد مسن و بزرگسال امکان شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی را دارند. تنوع روش‌های شرکت در مسابقه همچون بخش‌های فردی و یا خانوادگی و نیز امکان شرکت به صورت مسابقه نقاشی، تهیه کلیپ، پویش و چهارگزینه‌ای جذابیت خاصی به این جشنواره داده است.

فیض عارفی بیان کرد: شرکت در این جشنواره علاوه بر اینکه باعث ترویج فرهنگ مطالعه می‌شود شرکت‌کنندگان را با سیره و سبک زندگی ائمه اطهار و به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) آشنا می‌کند، لذا به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم هر ساله فرزندان خود را به شرکت در این جشنواره تشویق و به همراه آنان به صورت خانوادگی در این جشنواره ملی شرکت کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر به آمار شرکت‌کنندگان شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ در یازدهمین دوره این جشنواره اشاره کرد و گفت: در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که در سال 1400 برگزار شد 1606 نفر از اقشار مختلف مردم کاشمر و کوهسرخ در بخش‌های مختلف آن و به صورت خانوادگی و فردی شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره 36 نفر از شرکت‌کنندگان کاشمری به عنوان برگزیده انتخاب شدند که 31 نفر از آن‌ها به صورت فردی و پنج نفر دیگر در قالب خانوادگی در دو خانواده دو و سه نفره شرکت کرده بودند.

فیض عارفی همچنین افزود: در بین شرکت‌کنندگان شهرستان کوهسرخ نیز 11 نفر به صورت فردی در این جشنواره به عنوان برگزیده انتخاب شدند که هدایای این برگزیدگان به همراه لوح تقدیر با امضای مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی به آن‌ها تقدیم شد.

وی از همه مردم دعوت کرد در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که در سال‌جاری برگزار خواهد شد نیز شرکت کنند.

در پایان این مراسم هدایای نقدی افراد برگزیده به همراه لوح تقدیر به آن‌ها تقدیم شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :