کد خبر: 4060270
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹

بر اساس گزارش واحد ارزیابی و عملکرد اداره کل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در دو ماهه ابتدای سال جاری این بنیاد ،  9797 فقره تسهیلات به مبلغ 3 هزار و 771میلیارد ریال به خانواده های شهدا و ایثارگران عضو صندوق پرداخت کرده است.

عملکرد اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو ماهه ابتدای سال جاریبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از واحد ارزیابی و عملکرد اداره کل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش اعتبار تسهیلات وام کارت اعتباری از 220 میلیارد به  320 ملیارد تومان و پرداخت کارت اعتباری تا سقف 50 میلیون تومان به 3200 ایثارگر  خبر داد و در عین‌ حال از افزایش اعتبار تسهیلات قرض الحسنه از 20 میلیارد به 60 میلیارد تومان و پرداخت 4333 فقره وام به ایثارگران  خبر داد.

همچنین، پیگیری تبدیل وضعیت ایثارگران موضوع بند «د » تبصره 20 قانون بودجه 1400، هماهنگی تخصیص  5 درصد از مسکن ملی هر استان به ایثارگران فاقد مسکن و  کلنگ زنی پروژه مسکونی 224 واحدی ایثارگران زنجان نیز از دیگر اقداماتی است که در بخش دیگری از گزارش عملکرد  واحد ارزیابی و عملکرد اداره کل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است .

تمامی مراکز ایثار در مراکز استانها با مبالغ مورد نیاز و رقمی معادل هزار میلیارد تومان تکمیل شده‌اند و سامانه دیدار  نیز راه‌اندازی شده است .

از جمله اقدامات فرهنگی این بنیاد، شروع سفر به عتبات پس از سالها بود که با برنامه‌ریزی  اعزام سی هزار نفر در سال جاری اجرایی شد  و خاطره‌نگاری والدین شهدا، تهیه و تولید فیلم و مستند، برگزاری اردوهای سیاحتی – زیارتی و  رو نمایی از سامانه اسناد افتخار از دیگر اقدامات فرهنگی این بنیاد محسوب می‌شود.

در بخش دیگری از گزارش واحد ارزیابی و عملکرد اداره کل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران که مرتبط با اقدامات این بنیاد برای اعضای خود در  حوزه بهداشت و درمان است به اقداماتی اشاره شده  که از آن جمله می‌توان به شروع ساخت 10 هزار تخت آسایشگاهی و  10 هزار تخت بیمارستانی، انجام موفقیت‌آمیز عمل کاشت ایمپلنت مصنوعی برای نخستین‌بار در کشور برای جانباز 70 درصد،  تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز جانبازان به تعداد 182هزار و 489 نفر، افتتاح بخش 4 و بخش اورژانس  بیمارستان روانپزشکی نیایش و نیز افتتاح بخش روزانه کاردرمانی بیمارستان بوستان اهواز  اشاره کرد.همچنین  انعقادتفاهم‌نامه همکاری  با برخی دستگاه‌ها در زمینه فرهنگی، آموزشی، اشتغال و بهداشت و درمان و... از دیگر اقدامات این بنیاد محسوب می‌شود.

اما در حوزه  رفاهی -اجتماعی می‌توان به افزایش حقوق والدین۶۰درصد،  افزایش کمک معیشتی ۶۰ درصد، افزایش حق پرستاری۶۰درصد، آغاز پرداخت پاداش‌ها که برخورداری بیش از ۴۰۰هزار ایثارگر را دربر خواهد داشت  و پرداخت بدهی بنیاد به تمامی طلبکارانش  اشاره کرد.

بر اساس این گزارش  شروع احداث دو کمپ بزرگ در شمال و جنوب کشور (رامسر و قشم) با ظرفیت  پذیرایی تا یک میلیون نفر در سال ، آغاز واگذاری خودرو به ایثارگران پس از 10 سال و  سالانه ده هزار خودرو از دیگر عملکردهای این بنیاد محسوب می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: