کد خبر: 4068537
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱

تسهیل زیارت گروهی زائران افغانستانی در دست اقدام است

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت: تجربه زیارت گروهی حرم امام رضا(ع) برای مردم افغانستان احیا شده و تسهیل زیارت گروهی برای این زائران در دست اقدام است.

حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی، در نشستی که با حضور صدیقی‌فر، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات در دفتر معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری برگزار شد گفت: تجربه زیارت گروهی حرم امام رضا(ع) برای مردم افغانستان احیا و ارتقا می‌یابد.

همچنین توجه و تسهیل زیارت برای عاشقان زیارت در کشورهای مختلف به‌ویژه کشورهای همسایه با الگو از مبدا تا مبدا ضرورت دارد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی  بیان کرد: مسائل و مشکلات مرتبط با حضور زائرین افغانستانی و الزامات تقویت زیارت گروهی و نظام‌مند شدن صدور ویزای زیارتی مورد بحث و توجه است.

در این نشست با توجه به تجربیات موفق  قبلی در حوزه زیارت گروهی، تصویب شد با  هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه، کنسولگری جمهوری اسلامی در هرات، حوزه معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین و سایر دستگاه‌های مرتبط، طرح مشخصی برای تسهیل و تسریع زیارت گروهی تهیه شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :