کد خبر: 4076695
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۰

هنوز بسیاری از ابعاد قیام امام حسین (ع) ناشناخته است

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند تاکنون صدها هزار کتاب در خصوص ابعاد مختلف قیام امام حسین(ع) نوشته شده است، اما هنوز هم ابعاد ناشناخته بسیاری از قیام ایشان وجود دارد.

حضور محمد رضا خباز، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در جمع عزاداران هیات ابوالفضلی (ع) کاشمربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محمدرضا خباز، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، شامگاه گذشته، ۱۶ مردادماه، هم‌زمان با فرا رسیدن عاشورای حسینی با حضور در جمع عزاداران هیئت ابوالفضلی (ع) کاشمر اظهار کرد: امام حسین (ع) در سوم شعبان سال چهارم هجرى به دنیا آمد و در سوم شعبان سال ۶۰ هجری تصمیم بر تکمیل حرکت و نهضت خود گرفتند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در رفتن به سمت کربلا در چندین مسیر به سخنرانی پرداختند، خاطرنشان کرد: اولین پیام ایشان آن بود که دنیا قابل اعتماد و اتکاء نیست و نباید به آن دل بست.

خباز تصریح کرد: شیعیان امام حسین (ع) باید بدانند که ایشان هیچ دلبستگی‌ای به دنیا نداشت، اما در کشوری که به اسم اسلام و پیامبر دارند حکومت می‌کنند به حق عمل نمی‌شود و از باطل هم روی برگردان نیستند.

وی گفت: هرچند برخی در دنیا از پیشامدهای آن و از مرگ می‌ترسند، اما اگر شجاعت و عزت را در امام حسین (ع) می‌بینیم به این دلیل است که ایشان این دو مسئله را با توکل بر خداوند متعال به خوبی برای خود حل کرده بودند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: امام حسین(ع) به خوبی مرگ را شناخته بود و می‌دانست که مرگ سکوی پرش است و به معنای نیستی و تباهی نیست، در واقع امام حسین(ع) مرگ را چیزی جزء سعادت نمی‌دانست.

وی بیان کرد: هرچند زرق و برق دنیا انسان‌ها را به خود جذب می‌کند، اما امام حسین(ع) به ریاست، ثروت و موقعیت و امکانات دنیا پشت پا زد و این مسائل موجب شد تا به امروز کسی همانند ایشان از نظر عظمت و بزرگی بر روی کره زمین پا نگذاشته باشد.

خباز با بیان اینکه هرچند تاکنون خون‌های بسیاری در دنیا ریخته شده، اما همانند انقلاب عاشورا تاکنون در دنیا اتفاق نیفتاده است، تصریح کرد: 72 شهید در رکاب امام حسین(ع) مسیر تاریخ را تغییر دادند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شخصیت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) بین‌المللی است و منحصر به شیعه نیست، بسیاری مسلمان نیستند، اما به امام حسین(ع)، اربعین و حضرت ابوالفضل (ع) علاقه خاصی دارند و روز به‌روز بر این انبوه جمعیت افزوده می‌شود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: دین‌دار بودن در شرایط خاص و مشکلات، انسان را حسینی می‌کند، فداکاری، از خودگذشتگی و پشت پا زدن به دنیا و بی‌توجهی به مادیات، امام حسین (ع) را به عنوان یک الگو در جامعه بشریت به گونه‌ای مطرح کرد که امروز بسیاری از انسان‌ها به امام حسین(ع) افتخار می‌کنند و می‌بالند.

وی انقلاب اسلامی ایران را نیز یکی از ثمرات حرکت امام حسین (ع) در روز عاشورا دانست و بیان کرد: امام حسین(ع) حرکتی را انجام دادند که موجب عزت بشریت شد.

خباز در ادامه با بیان اینکه نباید گذاشت تا دشمن با تبلیغات مسموم، حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد، افزود: آنها می‌خواهند با تبلیغات مسموم خود چهره پاک امام حسین (ع) را نامناسب جلوه دهند.

وی گفت: با وجود اینکه صدها هزار کتاب در خصوص ابعاد مختلف قیام امام حسین (ع) نوشته شده، اما هنوز هم ابعاد ناشناخته بسیاری وجود دارد و هنوز هم هرچه درباره قیام امام حسین (ع)  پژوهش کنیم باز هم کم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha