کد خبر: 4105578
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸

تقویت بُعد مردمی در جشنواره هنرهای شهری مشهد

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: امیدواریم جشنواره امسال، از جنس لمس مردمی باشد و مردم حس کنند که اتفاق جدیدی رخ داده و این اتفاق نو در رویکرد تعاملی مردم با آثار، خودنمایی کند.

جشنواره هنرهای شهری مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، یوسف اسماعیل‌زاده، معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حاشیه داوری بخش هنرهای تعاملی جشنواره هنرهای شهری مشهد با بیان اینکه فراخوان این حوزه از دو مسیر منتشر شده، اظهار کرد: در مسیر اول، هنرمندان در کارگاه‌های مختلف شرکت کردند و حدود ۱۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد، پس از بررسی‌های اولیه در تیم داوری، ۳۸ اثر به بخش داوری رسید که با حضور هنرمندان، این آثار بررسی می‌شوند.

وی افزود: در بخش فراخوان سایت نیز هنرمندانی از سراسر کشور حضور پیدا کردند و ۱۳۸ اثر در مجموعه بخش تعاملی جشنواره هنرهای شهری مشهد مقدس شرکت کردند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در ارزیابی کیفیت جشنواره هنرهای شهری، با ابراز امیدواری درباره مردمی بودن جشنواره امسال تصریح کرد: در سال‌های گذشته شاهد اکران آثاری بودیم که جنبه زیبایی‌شناختی و نوستالژی داشت که امسال علاوه بر این ویژگی، سعی شده درگیری ارتباطی نیز با این آثار شکل گیرد.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: در اداره هنری پیگیر هستیم که مردم، امسال هنر را نه تنها به عنوان یک نماد، بلکه به عنوان یک چالش ارتباطی ببینند و از تجارب سال‌های گذشته نیز بهره گرفته شود.

وی گفت: این معاونت سعی کرده نوروزی متفاوت از سال‌های قبل را برای شهروندان و زائران مشهدی به تصویر بکشد و با توجه به همزمانی ایام نوروز با نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان، این محورها در فراخوان‌ها مدنظر بوده است..

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha