آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت‌های مهم ماست
کد خبر: 4169139
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳
حجت‌الاسلام رئیسی:

آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت‌های مهم ماست

رئیس جمهور گفت: آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت‌های مهم ماست و معاون اجرایی آقای منصوری زمانبندی پروژه را در سطح ملی پیگیری کنند تا این خدمت برای زائران امام رضا (ع) تسریع شود.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس جمهوربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از اداره کل روابط‌عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان، بعدازظهر امروز در دیدار با مدیران کشوری، استانی و دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران رضوی، در تالار ولایت حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: به عنوان مسئول وظیفه داریم تدارک لازم برای انجام یک زیارت ارزان، آسان، دلنشین و سازنده را ببینیم و فراهم آوردن چنین زیارتی وظیفه ماست.

وی ادامه داد: دهه آخر صفر یکی از قله‌های زیارت است و همانطور که امروز مدیران ملی نیز برای این خدمت رسانی بسیج شده‌اند، در سایر ایام اوج حضور زائران نیز باید چنین اقداماتی برنامه‌ریزی شود.

رئیس جمهور بر پیگیری مصوبات کارگروه ملی زیارت تاکید کرد و گفت: باید نیازهای مشهد و زائران را به درستی احصا و برای رفع آنان برنامه زمانبندی مشخصی داشته باشیم.

رئیسی یکی از این نیازها را احداث پارکینگ‌های جدید در مسیرهای منتهی به حرم مطهر دانست و اظهار کرد: برای احداث حداقل چهار پارکینگ در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی یک بررسی فوری نیاز داریم. در استان کارگروهی تشکیل و مکان یابی لازم در یک فرصت یک ماهه انجام شود.

وی بیان کرد: در این باره با تاکید بر حضور بخش خصوصی و پس از آن پای کار آمدن ظرفیت زمین‌ها و امکانات دستگاه‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، آستان قدس رضوی و شهرداری کار مکان‌یابی و سپس اجرای پروژه در دستور کار قرار گیرد.

رئیسی تصریح کرد: مساله حمل و نقل برای تسهیل زیارت برای مردم دارای اولویت است و باید در حوزه ناوگان هوایی، ریلی و زمینی در مشهد ظرفیت‌ها تقویت شود. شهر فرودگاهی که استاندار خراسان رضوی درباره آن نکاتی را گفتند جزو نیازهای استان و لازم است، این کار تسریع شود.

رئیس جمهور اضافه کرد: از نظر ما قطار سریع‌السیر تهران-مشهد از اولویت‌های کشور است. استاندار خراسان رضوی پیگیری‌های خوبی دراین باره داشتند. پیگیری بودجه و اعتبارات آن انجام می‌شود، اما وزارت راه و شهرسازی آن را در چند جبهه باید پیگیری کند. این جزو کارهای ضروری است.

وی بیان کرد: همانطور که گزارش دادند بیش از ۸۰ درصد زائران مشهد از طریق جاده‌ها به زیارت مشرف می‌شوند و لزوم تسریع پروژه آزاد راه حرم تا حرم برکسی پوشیده نیست. همانطور که آقای نظری استاندار خراسان رضوی تاکید کردند این پروژه درصورتی که به نتیجه برسد می‌تواند بستر بسیاری از ترددهای زمینی باشد.

رئیسی تاکید کرد: باید زمانبندی لازم انجام شود تا ماموریت بخش‌های مختلف در ارتباط با پیشبرد این پروژه نیز مشخص گردد. حتما معاون اجرایی آقای منصوری زمانبندی پروژه را پیگیری کنند.

انتهای پیام
captcha