خدمت به امامزادگان جامعه را در مسیر امامت قرار می‌دهد
کد خبر: 4215804
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۲

خدمت به امامزادگان جامعه را در مسیر امامت قرار می‌دهد

نماینده سابق ولی فقیه در کشور سوریه با اشاره به اینکه خدمت به امام، خدمت به منویات امام است، گفت: حمایت از مظلوم خدمت به امام است و خدمت به امامزادگان جامعه را در مسیر امامت قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری، نماینده سابق ولی فقیه در کشور سوریهبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری، نماینده سابق ولی فقیه در کشور سوریه، امروز 25 اردیبهشت ماه، در همایش استانی بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه در آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع)، اظهار کرد: در دهه کرامت هستیم که آغاز آن میلاد کریمه اهل بیت و پایان آن ولادت امام رضا(ع)، کرامت الهی است.

وی افزود: امام‌زادگان ادامه مسیر امامت هستند و لذا در این راستا باید کار علمی و پژوهشی در محور معنویت انجام شود. از اساسی‌ترین اصول اعتقادی اسلام امامت است و از طریق امامت ارزش‌ها تحقق پیدا می‌کند این امام است که اصول اعتقادی را در جامعه جاری می‌کند.

طباطبایی ادامه داد: اساس و ریشه اسلام زنده و رو به رشد، اسلام تاثیرگذار، اسلام ناب محمدی باشد امامت است چرا که امامت این ارزش‌ها را در جامعه به وجود می‌آورد و پیاده می‌کند.

نماینده سابق ولی فقیه در کشور سوریه گفت: اسلام گوشه مسجد همان اسلام در سیطره آل سعود است، لذا اسلام واقعی، اسلامی است که به استکبار بگویید آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. اگر امامت در جامعه حاکم نباشد اسلام اجرا نمی‌شود.

وی بیان کرد: ما دوازده امام داریم که سلسله امامت آنان پایان ندارد، امامت امام عصر (عج) تا پایان زمان است. امامت و رهبری جامعه، اساس اسلام زنده و پویاست.

طباطبایی تصریح کرد: در خصوص امامت وقتی نگاه می‌کنیم همه امور مرتبط با امام، مقدس و اثرگذار است. اولین نکته در مورد امامت زیارت است، لذا وقتی پبش امام رضا(ع) می‌رویم یعنی قلب ما تمایل داشته به زیارت برویم بر این اساس پیوند بین امام و معصوم اجرا می‌شود.

نماینده سابق ولی فقیه در کشور سوریه گفت: پیوند امامت با زیارت یعنی پیوند امام با امت که این پیوند دو سویه مانند شمشیر  برنده است که کمر دشمن را می‌شکند.

وی بیان کرد: پیوند با امامزادگان نیز همین‌طور است حتی زیارت برخی از امامزادگان همپای زیارت امامان است از جمله زیارت حضرت معصومه (س) که پاداش زیارت آن در روایات بسیاری آمده است.

طباطبایی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در خصوص پاداش اخروی زیارت امام حسین(ع)، بیان کرد: پاسخ زائران امام حسین(ع) در قیامت خطاب به منادی در خصوص علت زیارت امام حسین(ع) عشق به رسول خدا است و عشق  پیامبر(ص) در زیارت امامزادگان هم وجود دارد.

نماینده سابق ولی فقیه در کشور سوریه گفت: امامت اساسی است که باید برای تحقق هدف آن امام خدمت کرد. ترویج روایات و نقل روایات توسط خادمان امامان معصوم صورت می‌گرفته است.

وی بیان کرد:  خدمت برای توسعه ولایت‌پذیری و معرفی امام است باید زندگی امام در جامعه ترویج باید بر این اساس خدمت به امامزادگان در همین مسیر است.

طباطبایی بیان کرد: خدمت به امام، خدمت به منویات امام است و حمایت از مظلوم خدمت به امام است از طرفی خدمت به امامزادگان جامعه را در مسیر امامت قرار می‌دهد.

غدیر را به یک نیمروز خلاصه کردیم 

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهداء، بیان کرد: در این ایام اتفاقات بزرگی افتاد و در برابر ظلم های وارده بر مردم غزه جمهوری اسلامی با اقتدار پاسخ رژیم صهیونسیتی را داد.

وی با اشاره به اینکه بزرگداشت امامزادگان در راستای بزرگداشت عترت است، افزود: ما غدیر را به یک روز خلاصه کردیم، واقعه عاشورا را توسعه دادیم اما چرا غدیر به یک نیمروز مختصر شده در حالیکه مباحث ارزنده دارد. اگر بخواهیم فلسفه انقلاب اسلامی را درک کنیم باید غدیر را بفهمیم.

وی تصریح کرد: اگر ما به همین جمله کوتاه می‌شود حدیث ولایت به معنای دوستی نیست به معنای سرپرستی و ولایت امیرالمومنین و آیه اکمال در راستای همین امر است .

احمدزاده بیان کرد: غدیر پیام و معناهای زیادی دارد و با توجه به اینکه به ایام حج نیز نزدیک می‌شویم یک بحثی که در خطبه غدیر آمده این است که پیام حج در این خطبه نهفته است.پ

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه سفارش پیامبر(ع) تبیین سینه به سینه خطبه غدیر است، گفت: خطبه غدیر را هر چه بخوانید باز هم حرف برای گفتن دارد و در هر بار مطالعه بحث جدیدی را می‌آموزد و لذا باید بحث غدیر گسترده شود.

انتهای پیام
captcha