کد خبر: 3872407
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
از سوی آستان قدس رضوی؛
گروه اجتماعی ــ قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی از توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در مناطق سیل‌زده سیستان‌و‌بلوچستان و ۲۰۰۰ بسته معیشتی در مناطق سیل‌زده هرمزگان خبر داد.

توزیع 10 هزار بسته معیشتی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستانبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در تشریح اقدامات آستان قدس در مناطق سیل‌زده استان سیستان‌و‌بلوچستان اظهار کرد: آستان قدس رضوی همچون سایر حوادثی که برای ملت عزیز ایران پیش آمده است در حادثه سیل سیستان‌وبلوچستان نیز به کمک مردم این استان شتافته است.

وی افزود: گام اول در اینگونه اقدامات شناسائی و اولویت‌بندی است؛ لذا آستان قدس رضوی در نخستین ساعات وقوع سیل با اعزام گروه‌هایی نسبت به شناسایی نیازهای مردم مناطق سیل‌زده اقدام و سپس خدمت‌رسانی را آغاز کرده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: گام بعدی آستان قدس رضوی فعال کردن سامانه #8* برای دریافت کمک‌های نقدی بود که به‌سرعت انجام شد. اعزام کارشناسان برای رفع نیازهای جاری مردم و استقرار آشپزخانه‌ سیار در منطقه با ظرفیت  15 هزار پرس غذا در روز از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی برای کمک به سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان است.

خاکسار قهرودی با اشاره به احتیاج مردم منطقه به وسائل گرمایشی افزود: 10 هزار تخته پتو از سمت آستان قدس رضوی تاکنون بین مردم منطقه حادثه دیده توزیع شده است.

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده داروهای مورد نیاز مردم شناسایی و ارسال داروها به این مناطق صورت گرفته است. همچنین بسته‌های تهیه شده توسط خادمان و خادم‌یاران آستان قدس رضوی آماده است تا بعد از سازمان‌دهی در اسرع وقت به دست مردم سیل‌زده برسد.

خاکسار قهرودی در خصوص اولویت‌های آستان قدس رضوی در امدادرسانی به مناطق سیل‌زده، بیان کرد: طبیعتاً رفع نیازهای فوری در منطقه اولویت دارد. تأمین مواد غذایی، تأمین نیازهای گرمایشی مردم و سازمان‌دهی نیروهای خادمیاری اولویت ماست که تمام این فعالیت‌ها با جدیت تمام دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین گروه‌های خادمیار سلامت آستان قدس رضوی در مناطق سیل‌زده حضور یافته و به ارائه خدمات رایگان پزشکی و تحویل رایگان دارو مشغول هستند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی می‌توان به تهیه 10 هزار بسته غذایی و معیشتی برای ارسال به مناطق سیل‌زده سیستان‌وبلوچستان اشاره کرد، همچنین 2000 بسته غذایی و معیشتی نیز میان مردم سیل‌زده استان هرمزگان توزیع شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: