کد خبر: 3936618
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام‌خمینی(ره) از احداث 3000  واحد مسکونی در کل استان برای مددجویان تا سال 1401 خبر داد.

احداث 3000 واحد مسکونی برای محرومان تا سال 1401محمد روحانی، رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا  از خراسان رضوی با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج و گرامی‌داشت این ایام، اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی در راستای محرومیت‌زدایی برنامه‌های متنوعی را نه نتها در هفته بسیج بلکه در طول سال دارد.

وی افزود: در این باره در عرصه‌های مختلفی مانند بحث خدمات‌رسانی، تهیه و توزیع کمک‌های معیشتی در استان برنامه تعریف کرده‌ایم که با سازمان‌ها و ادارات مختلف توافقاتی انجام شده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی، ادامه داد: اجرایی کردن پروژه طرح کرامت در مناطق محروم و حاشیه شهر، آب‌رسانی به مناطق محروم با احداث کانال‌های آب، ترمیم قنات و ایجاد اشتغال از جمله اقداماتی است که بسیج سازندگی دنبال می‌کند.

روحانی تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای با کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث ساخت 3000 واحد مسکونی در کل استان برای مددجویان منعقد کرده‌ایم که از سال 1398 این تفاهم‌نامه اجرا شده و تا سال 1401  ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه تاکنون 800 واحد را تکمیل کرده و به بهره‌برداری رسانده‌ایم.

وی بیان کرد: در بحث نظارت بر نهاده‌های کشاورزی هم با کمک پایگاه‌های بسیج به توزیع نهاده‌های کشاورزی همچون کود، سم و بذر ورود پیدا کرده‌ایم و از طرفی در ادامه کمک مؤمنانه و کمک به بیماران کرونایی، سبد‌های معیشتی شامل میوه، سبزی و مکمل‌ها را  از سوی گروه‌های جهادی توزیع می‌کنیم.

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی افزود: در طرح «هر مسجد یک سنگر سلامت» نیرو‌های جهادگر ما به کمک بیماران کرونایی که در قرنطینه هستند اقلام مورد نیازشان را تهیه و درب خانه هایشان تحویل می‌دهند.

فعالیت 380 کارگاه تولید ماسک در استان

وی به برپایی 380 کارگاه تولید ماسک استاندارد در سطح استان اشاره کرد و گفت: کمک‌های مؤمنانه تا پایان سال و به مناسبت‌های مختلف ادامه خواهد داشت و مرحله دیگر آن همزمان با فرارسیدن هفته بسیج خواهد بود که در این مرحله بیش از 20 هزار سبد معیشتی از سوی بسیج سازندگی در سطح استان توزیع خواهد شد.

روحانی با اشاره به سایر پروژه‌های در دست اقدام این سازمان، بیان کرد: یکی دیگر از پروژه‌ها در راستای خدمت به محرومان، کمک به پروژه تکمیل خانه‌های مددجویان بهزیستی، با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیاء در 9 شهرستان استان از جمله کاشمر، تایباد، خواف و فیروزه است که این اقدام هم‌اکنون در حال اجرایی شدن است.

وی بحث کمک به مستاجران نیازمند که به دلیل شرایط کرونا توان پرداخت اجاره بها را ندارند را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی برشمرد و اضافه کرد: تاکنون برای تامین اجاره بهای بیش از 200  واحد مسکونی اقدام کرده‌ایم که درصددیم این رقم را به بیش از  1000 واحد افزایش دهیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی با بیان اینکه در شرایط کرونایی، سالن‌های ورزشی بلا استفاده مانده افزود: ایجاد اشتغال از اهداف ما در بسیج سازندگی است که در این راستا نیز از ظرفیت سالن‌های ورزشی که در این شرایط قادر به فعالیت نیستند استفاده کرده و کارآفرینان در زمینه خیاطی و صنایع دستی کار خود را در این اماکن شروع کردند و تاکنون حدود  50 سالن را تحت پوشش قرار داده‌ایم که در هر سالن برای  20 نفر اشتغال ایجاد شده است.

روحانی با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدامات بسیج سازندگی خدمت‌رسانی است، گفت: ما در این خصوص  10  سر فصل را تعریف کرده‌ایم که دارای تنوع و برنامه‌های زیادی بوده و از گروه‌های جهادی خواستاریم در اجرای این پروژه‌ها به ما کمک کنند تا ما نیز بتوانیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی با بیان اینکه مردم ما همیشه برای خدمت‌رسانی به محرومان جامعه آماده هستند، ابراز کرد: مهمترین و با ارزشمندترین سرمایه‌های ما در عرصه بسیج، وجود نیرو‌های مخلص و انقلابی است که همواره در عرصه‌های مختلف جهاد  و خدمت‌رسانی همراه بوده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: