کد خبر: 3966126
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ثبت نام ۱۰ هزار و ۸۶۶ نفر در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت خراسان رضوی خبر داد.

ثبت نام بیش از 10 هزار نفر در آزمون قرآن و عترت خراسان رضویحجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در سه گروه امتحانی و ۱۴ رشته در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

وی اهداف برگزاری این آزمون را سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات قرآنی، جهت‌دهی آموزش قرآنی به مؤسسات قرآنی، توسعه و تقویت آموزش‌های الکترونیکی قرآن و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برشمرد.

وی ادامه داد: در دوره گذشته 11 هزار و 200 نفر از خراسان رضوی در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت ‌نام کردند که خراسان رضوی در زمینه ثبت‌ نام نفر اول بود. در این دوره تعداد 10 هزار و 866 نفر در رشته‌های مذکور شرکت کرده‌اند.

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: رشته‌های این دوره از آزمون در گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شامل دو رشته ترجمه و تفسیر سوره بقره، در گروه معارف اهل‌بیت(ع) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج‌البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومان(ع) برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بخش حفظ نیز این دوره از آزمون سراسری قرآن و عترت در ۹ رشته حفظ و مفاهیم جزء۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم پنج جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم برگزار می‌شود.

کاظمی‌نسب با اشاره به اینکه آزمون در همه رشته‌ها به صورت اینترنتی و از طریق مجازی برگزار خواهد شد، ابراز کرد: هر داوطلب می‌تواند در همه رشته‌ها و یا چند رشته انتخابی به جز رشته حفظ قرآن کریم، بدون محدودیت ثبت‌نام کند.

وی حد نصاب قبولی در آزمون کتبی برای اعطای گواهینامه را ۷۰ نمره اعلام کرد و افزود: علاوه بر اینکه از برگزیدگان این دوره از آزمون تجلیل و هدایایی به آنان اعطا می‌شود، به نفراتی که موفق به کسب نمره حد نصاب قبولی در آزمون شوند نیز گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.

کاظمی‌نسب تصریح کرد: مؤسساتی که قرآن‌آموزانشان بیشترین درصد قبولی را در آزمون داشته باشند براساس تعداد قرآن‌آموزان مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت دوم اردیبهشت ماه به‌صورت آزمایشی و هشتم تا دهم اردیبهشت ماه به صورت نهایی از طریق فضای مجازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: