کد خبر: 4058645
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: معلم انقلابی، دانش‌آموز اسلامی و تربیت در تراز جمهوری اسلامی ایران از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

تربیت در تراز جمهوری اسلامی ایران؛ هدف سند تحول بنیادین آموزش‌و‌پرورشبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محمود رضایی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان خلیل‌آباد که شامگاه گذشته، 31 اردیبهشت برگزار شد اظهار کرد: آموزش و پرورش مفتخر به اسناد بالادستی از جمله سند تحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری و ... است.

وی با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک ریل بسیار معتبر است که در راستای آن آموزش و پرورش به سرمنزل خود خواهد رسید، بیان کرد: داشتن معلم انقلابی، دانش‌آموز اسلامی و تربیت تراز جمهوری اسلامی ایران در این سند مدنظر است و سند تحول بنیادین به دنبال تربیت تمام‌ساحتی دانش‌آموزان است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه امروزه تمامی معلمان در تحقق این اسناد و تربیت تمام‌ساحتی نقش‌آفرین هستند، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مرکز ثقل و توجه به جوانانی است که سکاندار مسائل مسئولیتی کشور خواهند بود و رهبر انقلاب توصیه‌های بسیار ارزشمندی در این خصوص داشته‌اند.

رضایی ادامه داد: دستاوردهای 40 ساله گذشته انقلاب باید برای جوانان و دانش‌آموزان تبیین شود، امیدآفرینی در بستر مسائل آموزش و پرورش صورت گیرد و تربیت تراز جمهوری اسلامی و دانش‌آموز انقلابی و پژوهشگر را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تراز هیچ کشوری از سطح آموزش و پرورش آن بالاتر نخواهد رفت، تصریح کرد: اگر قرار است جامعه عزتمندی داشته باشیم ابتدا باید معلم عزتمندی داشته باشیم، معلم عزتمند دانش‌آموز عزتمند تربیت می‌کند و آن دانش‌آموز،  جامعه عزتمند را تشکیل می‌دهد و این جامعه کشور عزتمند را ارتقا می‌دهد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سرمایه‌گذاری در بخش آموزش و پرورش کشور هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است و اکنون که بعد از دو سال تعطیلی فضای آموزش حضوری شده و دانش‌آموزان مجدد به مدارس آمده‌اند باید در ایام امتحانات به آن‌ها کمک کنیم چون ترس از امتحانات حضوری در درون دانش آموزان است.

رضایی با اشاره به اینکه رسالت معلمان در سنگر دوران کرونا و بستر شاد به نحو احسن انجام گرفت، گفت: معلمان رسالت مادری و پدری خود را در محضر دانش‌آموز به نحو احسنت انجام می‌دهند و امروزه هر کاری می‌توانیم باید برای ارتقای جایگاه و کرامت معلم انجام دهیم.

در پایان مراسم از زحمات محمود روشندل تقدیر و برمکی به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش خلیل‌آباد معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: