کد خبر: 4066063
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵

دسترس‌پذیر سازی لباس در تراز تمدن ایران اسلامی مدنظر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: فرآیندهای متنوع آموزشی، نمایشی و نظارتی را باید با دسترس‌پذیر سازی لباس زیبا، سالم، ارزان و عفیفانه در تراز فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مد نظر قرار داد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، پیام، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را امروز اول تیرماه، همزمان با آغاز نشست کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استانها که به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در تالار ابن‌سینا درحال برگزاری است، قرائت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: توفیق بیشتر در کارگروه ساماندهی مد و لباس جدیت، مشارکت و سختکوشی همکاران استانی برای تحقق مطالبات و انتظارات بر زمین مانده را می‌طلبد.

وی بیان کرد : کارشناسان دبیرخانه‌های استانی شورای فرهنگ عمومی و مدیران کل استانی، طراحان هنرمند، موسسات هنری، اصناف، فعالان حوزه حجاب و عفاف و صنعت نساجی مد و پوشاک، بازیگران فرهنگی تحول در سه عرصه طراحی، تولید و توزیع پوشاک هستند و تعامل با این بازیگران را باید جدی گرفت و فرآیندهای متنوع آموزشی، نمایشی و نظارتی را باید با دسترس‌پذیرسازی لباس زیبا، سالم، ارزان و عفیفانه در تراز فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مد نظر قرار داد.

اسماعیلی در پیام خود راهبری و پیگیری تقویت زیست عفیفانه در زندگی خانوادگی با نگاهی عمیق، راهبردی، مردمی و تخصصی را در راس اولویت‌های شورا دانست و افزود: تدوین و تحقق سند تحول فرهنگ و هنر استان که در صدر انتظارات وزارتخانه از مدیران کل است، چه در قالب برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی و چه در قالب دیگر برنامه‌های راهبردی، مرهون نقش‌آفرینی جدی شوراها و اعضای گرانقدر آن است.

اسماعیلی گفت: شورای فرهنگ عمومی مهم‌ترین شاخه شجره شورای عالی انقلاب فرهنگی است و حفظ، احیا، اعتلا و کارآمدسازی شورای فرهنگ عمومی در صدر برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی قرار شده است و در این راستا به زیست‌بوم‌گرایی، زعامت ولایت‌فقیه بر میدان فرهنگ، مردمی‌سازی ، تخصص‌گرایی و راهبری جمعی اهداف فرهنگی باور داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: هدایت ستاد حجاب و عفاف وزارتخانه توسط دبیر شورا نشانگر آن است که ما عزم راسخ بر پیشرانی اقدامات فرهنگی هنری و رسانه‌ای در این عرصه مهم فرهنگ عمومی داریم. بدین منظور رابطان استانی این عرصه در تعامل کامل با دبیران شورا در استان‌ها باید اشراف و ابتکار عمل جدی در برنامه‌ها، منابع و ظرفیت‌های فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف به‌ویژه در نسل جوان و نوجوان داشته باشند.

نشست کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استانها از امروز، اول تیر ماه به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مشهد آغاز شد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha