کد خبر: 4077993
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

مؤسسه «پردیس مهر و معرفت»؛ مکانی برای جذب همه جامعه بانوان

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «پردیس مهر و معرفت» گفت: در مؤسسه قرآنی، تمامی بانوان، به‌ویژه جوانان می‌توانند در فضایی متفاوت، مفرح و به دور از مرزبندی‌های اعتقادی گوناگون در زیر چتر قرآنی گرد هم آیند.

مؤسسه «پردیس مهر و معرفت»؛ مکانی برای جذب همه جامعه بانوانزهرا گواهی، مؤسس و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «پردیس مهر و معرفت»، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، در حاشیه مراسم افتتاحیه این موسسه فرهنگی، اظهار کرد: هدف از تأسیس این مؤسسه، دغدغه فراوانی است که برای راه‌اندازی مکانی برای جلب و جذب همه جامعه بانوان داشتیم، به‌ویژه گروه‌هایی که کمتر در محیط‌های دینی و مذهبی وارد می‌شوند، تا بتوانیم کانونی بسازیم که افراد با علایق گوناگون در آن جمع شوند.

وی عنوان کرد: در تقسیم‌بندی اقشار مختلف مردم در بحث انس با قرآن، می‌توان گفت به سه گروه اشاره کرد؛ که گروه نخست مونس، همدم قرآن و مجالس قرآنی هستند، گروه میانی، گروهی هستند که قلب‌های روشن و نیت‌های پاکی دارند، اما کمتر به محیط‌های قرآنی جذب می‌شوند. گروه سوم نیز گروهی هستند که اعتقادات قرآنی کمتری دارند.

مؤسس و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «پردیس مهر و معرفت» افزود: در قشر میانی، به ویژه گروه جوانان که به دلیل مشغله‌های موجود و یا دل‌آزردگی‌هایی که از بعضی موارد اتفاق افتاده دارند، کمتر با قرآن مأنوس هستند، بنابراین تصمیم بر ان شد که مکانی متفاوت از کانون‌های قرآنی دیگر با برنامه‌های شاد، مفرح و جذاب تأسیس شود تا بتوان در جذب این قشر از افراد جامعه سهیم شویم.

گواهی تصریح کرد: نگاه ما به این مکان، نگاهی فرامذهبی است و اگر روزی کسی که اصلاً مسلمان نیست، وارد این مکان شود، یا کسی که مسلمان است، اما معتقد نیست، به هدفی که در ابتدا برای تاسیس این موسسه داشتیم، نزدیک‌تر شده‌ایم.

وی با بیان اینکه این مؤسسه که با هدف جذب بانوان علاقمند به فراگیری فرهنگ قرآنی در دو سطح آموزش عمومی و آموزش تخصصی تأسیس شده است، خاطرنشان کرد: از تمامی بانوان، به‌ویژه جوانان دعوت می‌شود، در فضایی متفاوت، مفرح  و به دور از مرزبندی‌های اعتقادی گوناگون در زیر چتر قرآنی گرد هم آمده، با آیین مهرورزی و معرفت‌آموزی قرآنی، آموزش‌های گوناگونی را دریافت کنند.

مؤسس و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «پردیس مهر و معرفت» ادامه داد: علاوه بر بخش‌های مختلف تفسیر، روخوانی، تجوید و ترتیل، کلاس‌های فرهنگی در جهت تحکیم بنیان خانواده و نیز دوره‌های تخصصی دو ساله تربیت مربی قرآنی، داور بین‌المللی، اساتید معارف و... از دیگر برنامه‌های این مؤسسه است.

گواهی با بیان اینکه هرکدام از بانوان ما باید یک پیک و یک مبلغ باشند، گفت: در بخش بین‌الملل مؤسسه نیز برای ارتقای زبان خارجه به‌منظور ترجمه متون دینی، گفت‌وگو با زائران غیرایرانی، تبلیغ و.... در زبان‌های انگلیسی، فرانسه و روسی کلاس‌های مختلف برگزار می‌شود و دعوت از مهمانان غیرایرانی در قرائت قرآن، مبلغین خارج از کشور و برگزاری همایش‌های بین‌المللی نیز در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: ساخت ساختمان مؤسسه که زمین آن میراث پدر و مادرم است، به لطف خداوند و دست‌های خالی من آغاز شد، اما دست قرآن پر است، خداوند، دریای عظیم رحمت است و مرا تنها نگذاشت. این ساختمان دارای 4 واحد است؛ واحد آزادی در همکف برای سرویس‌دهی به طبقات دیگر وجود دارد. طبقه دوم مؤسسه قرآنی واقع شده و قرار است فعالیت‌های قرآنی بزرگی در آنجا صورت گیرد.

مؤسس و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «پردیس مهر و معرفت» با اشاره به هزینه‌های جاری این مؤسسه، گفت: در طبقه بالاتر سالن مطالعه به عنوان منبع درآمدی برای مؤسسه پیش‌بینی شده است که تا قبل از مهرماه افتتاح می‌شود.

گواهی در پایان با یادی از مرحوم پدرش، سیدمجید گواهی و مادرش بی‌بی عذرا میرفندرسکی ابراز امیدواری کرد: این مکان و برکات آن، موجب شادی روح ایشان گردد. 

وی درخصوص اولین دوره کوتاه‌مدت آموزشی این موسسه قرآنی، بیان کرد: از بانوان علاقه‌مند دعوت می‌‌شود در کلاس‌های اولین دوره کوتاه مدت آموزشی ثبت‌نام به عمل می‌آید. تمامی کلاس‌ها در شیفت صبح و با حضور اساتید مجرب و دانشگاهی، با اعطای مدرک معتبر برگزار می‌گردد.

گواهی بیان کرد: مکالمه کاربردی زبان عربی، قابل استفاده به‌ویژه برای خدام و مبلغین، تفسیر قرآن به قرآن، روخوانی و روانخوانی قرآن، تجوید سطح 1 و 2، تفسیر آیات اقتصادی آیات قرآن، صرف و نحو کاربردی در آیات قرآن، آیین همسرداری براساس آموزه‌های دینی، سبک زندگی قرآنی، کلاس‌های واحد بین‌الملل قابل استفاده به‌ویژه برای خدام و مبلغین، مکالمه و آموزش آیین تشرف به اماکن متبرکه به زبان انگلیسی، مکالمه و آموزش آیین تشرف به اماکن متبرکه به زبان فرانسه «مدرس خانم دکتر مهدویان»، مکالمه و آموزش آیین تشرف به اماکن متبرکه به زبان روسی، ترجمه متون دینی و قرآنی به زبان‌انگلیسی، از جمله کلاس‌های اولین دوره کوتاه‌مدت آموزشی این مؤسسه است. 

مؤسس و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت «پردیس مهر و معرفت» تصریح کرد: شروع ثبت‌نام این کلاس‌ها از 23 مرداد لغایت 30 مردادماه و آغاز کلاس‌ها از اول شهریورماه در محل موسسه واقع در سناباد 26، بنفشه 1، پلاک 19 است. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 3-05138483762 تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha