کد خبر: 4221975
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۴
آیت‌الله علم‌الهدی:

حفظ اقتدار نظام، معیار انتخاب ملت باشد

نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر برای انتخاب خود توانستیم کسی را در رأس قرار دهیم که بتواند حافظ اقتدار نظام باشد، در این صورت به تکلیف خود عمل کرده‌ایم‌.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی، در خطبه‌های نماز عید سعید قربان که امروز، 28 خردادماه، با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرازی از دعای قنوت نماز عید اظهار کرد: جمله‌ای که ما در نماز عید به درگاه خدا عرضه کردیم، در مورد خاصیت این روز است. گفتیم «أَسْأَلُكَ بِحَقِّ هٰذَا الْیَوْمِ الَّذِى جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمِینَ عِیداً وَ لِمُحَمَّدٍ صَلَّى اللّٰهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ ذُخْراً وشَرَفاً وَمَزِیداً» و از خدا خواستیم که عظمت این روز را مایه شرف رسول خدا(ص) قرار دهد.

وی افزود: همه کمالات، فضائل و ارزش‌هایی که در جامعه ما وجود دارد، همه به‌عنوان شرافت پیامبر(ص) مطرح است. امروزه همانطور که شرافت پیامبر اکرم(ص) به‌صورت گسترده و جهانی مورد توجه ملت‌های مختلف است، به همان اندازه مورد هجمه دولت‌های استکباری هم قرار دارد تا جایی که می‌توان گفت از زمانی که نبی مکرم اسلام(ص) به رسالت مبعوث شدند، پیش نیامده بود که تهاجم به پیامبر(ص) تا این اندازه سراسری باشد.

اقتدار نظام، شرافت پیامبر(ص) است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه فلسطین، خاکریز اول جبهه اسلام در مقابل کفر است، بیان کرد: امروز شما می‌بینید همه ملت‌های دنیا طرفدار فلسطین شده‌اند. طرفداری از حق که با طرفداری فلسطین نمود پیدا کرده، امروز در حدی است که حتی ملت آمریکا در داخل خاک شیطان بزرگ با دولت خود دست به گریبان می‌شوند تا از فلسطین حمایت کنند. اینها همه شرافت پیامبر(ص) است اما مصداق اصلی شرف محمدی به اقتدار و کیان باصلابت این نظام است.

وی ادامه داد: این اقتداری که امروز در منطقه و جهان داریم، نامه‌ای که رهبر معظم انقلاب به جوانان آمریکا می‌نویسند و کل آمریکا را زیرو رو می‌کنند یا با یک سخنرانی مقام معظم رهبری، کل جهان تکان می‌خورد، اینها اقتدار نظام و شرافت نبوی است. یک زمان بود که امام(ره) با یک پیام خود کل ایران را زیرو رو می‌کرد و امروز رهبر معظم انقلاب با پیامشان کل دنیا را زیرو رو می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برادران و خواهران، توجه داشته باشید که ما امروز در مسائل داخلی احتیاج به اقتصاد و معیشت داریم، عمران و آبادی نیاز است، همه مسائل سیاسی مهم است اما همه این‌ها یک طرف، این قدرتی که ما برای اسلام و شرافت پیامبر(ص) ایجاد کرده‌ایم، این اقتدار مسئله ساده و آسانی نیست. کجا سراغ دارید در یک کشور، یک رئیس‌جمهور دچار سانحه شود و بیش از 10 کشور با اعلام عزای عمومی، پرچم‌هایشان را نیمه برافراشته کنند؟ این اقتداری است که نظام ما پیدا کرده تا در جریان یک حادثه برای رئیس‌جمهور کشور، کل دنیا متواضع و خاشع شود، سران کشورها راهی پایتخت ما شوند و در مراسم بزرگداشت شهید شرکت کنند.

وی تأکید کرد: این‌ها اقتدار و شرافت پیامبر(ص) است و ما باید به دنبال کسی باشیم که بتواند این اقتدار و شرافت را برای پیامبر(ص) حفظ کند. اگر شما برای انتخاب خود توانستید کسی را در رأس قرار دهید که بتواند حافظ این اقتدار باشد و بتواند با یک دیپلماسی کامل عیار، این قدرت را در دنیا حفظ کند و توسعه بدهد، در این صورت شما به تکلیف خود عمل کرده‌اید.

امام جمعه مشهد گفت: از خودمان بپرسیم این اقتدار چه بود و چه‌طور به وجود آمد؟ افزون بر صلابت بزرگ و بلندپایه رهبر معظم انقلاب، این اقتدار نتیجه دیپلماسی خاصی بود که در ارتباط با کشورها و ملت‌های همسایه حاصل شد. طرف ما ملت‌ها هستند و نه دولت‌ها. اگر توانستیم دیپلماسی خود را در این کشور طوری برنامه‌ریزی کنیم که ارتباط با ملت‌ها شکل بگیرد و دل مردم را به سوی خود جلب کنیم، انقلاب توسعه پیدا می‌کند. همین می‌شود که آمریکا سرکوب می‌کند اما اساتید و دانشجویان آن‌ها هنوز «مرگ بر اسرائیل» می‌گویند زیرا رهبر معظم انقلاب به دانشجویان نامه می‌نویسند.

وی بیان کرد: اگر دیپلماسی ما بتواند این خط سیر را ادامه بدهد، می‌تواند همچون گذشته موفق باشد اما اگر کسانی روی کار بیایند که بخواهند برای رفع تحریم‌ها از سر استیصال با آمریکا و سران استکبار رفتار کنند، این برای ما اوج بدبختی را به ارمغان می‌آورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: اینها که شعار می‌دهند و می‌گویند ما تحریم‌ها را برطرف می‌کنیم، باید از آن‌ها سؤال کرد چطور می‌خواهند تحریم‌ها را حل کنند؟ با دورزدن تحریم‌ها، ارتباط با همسایگان و تقویت اقتصاد مقاومتی یا با همان نکبت و افتضاحی که برجام برای ملت به وجود آورد و ما را به پای اروپا و آمریکا انداخت که رفتیم با وزیر امور خارجه شیطان بزرگ در پیاده رو قدم زدیم؟ این باید ملاک اصلی شما در انتخاب باشد و کسانی که باید منتخب شما باشند، باید با این معیار انتخاب شوند.

انتهای پیام
captcha