کد خبر: 4226055
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵

برگزاری سوگواره شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی گفت: هم‌زمان با نخستین جمعه ماه محرم، سوگواره شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

سوگواره شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین شریعتی‌نژاد، معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: مراسم سوگواره شیرخوارگان حسینی که یادآور مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) است روز جمعه، ۲۲ تیرماه ساعت ۸ صبح در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی، میزبان مادران و نوزادان شیرخوار آنها می‌شود.
 
وی افزود: در این مراسم مادران، نوزادان خود را در حالی‌که لباس سبزرنگ مخصوص این مراسم را به تن و پیشانی‌بند لبیک یا حسین(ع) را بر پیشانی دارند به حرم مطهر رضوی می‌آورند و با نوحه‌ها و مرثیه‌های جان‌سوز یاد شهدای مظلوم دشت کربلا به‌ویژه حضرت علی‌اصغر(ع) را گرامی می‌دارند.
 
معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی ادامه داد: این مراسم با جمع‌خوانی آیاتی از قرآن کریم توسط سیدعلی حافظی، سیدمحمدجواد حافظی و دانیال شیخی آغاز می‌شود و در ادامه گروه سرود گلدسته‌های حرم به اجرای برنامه می‌پردازند.
 
شریعتی‌نژاد گفت: سخنرانی حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی پیرامون واقعه جان‌سوز کربلا و مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع)، مداحی سیدمحمود علوی، دکلمه‌خوانی مداح نوجوان، فاطمه خورشید سادات عطار طوسی و اجرای نمایش آئینی وداع حضرت رباب با فرزندش علی‌اصغر(ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم است.
انتهای پیام
captcha