کد خبر: 3858600
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
گروه شهرستان‌ها ــ فرمانده ناحیه مقاومت سپاه تایباد گفت: بسیج یک نهاد مردمی است که تاکنون در تمام عرصه‌ها فعالیت مستمر داشته، ارائه خدمات درمانی و پزشکی یکی از خدمات بسیج است که از ابتدای امسال بیش از هفت هزار نفر از مردم این شهرستان از خدمات پزشکی درمانگاه بسیجیان بهره‌مند شده‌اند.

بیش از 7 هزار نفر از خدمات درمانگاه بسیجیان در تایباد بهره‌مند شده‌اند

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سرهنگ ابراهیم بیدل امروز همزمان با آغاز هفته بسیج در جمع خبرنگاران شهرستان تایباد اظهار کرد: از ابتدای انقلاب بسیج در جایگاه خاصی قرار داشته و امام راحل نیز به تشکیل این نهاد مردمی اهتمام ویژه‌ای داشتند، امروز بسیج توانسته با خدمات شایسته‌ای که در مناطق مختلف به ویژه نقاط محروم انجام داده در میان قشر متوسط و ضعیف جامعه جایگاه خوبی داشته باشد.

وی افزود: احداث و راه‌اندازی درمانگاه‌های بسیجیان در نقاط مختلف توانسته بخشی از دغدغه‌های مردم را برطرف سازد، درمانگاه نبی‌اکرم(ص) در شهر تایباد با امکانات به روز پزشکی روزانه شاهد پذیرش بسیاری از بیمارانی است که از نقاط مختلف شهری و روستایی به این مرکز مراجعه می‌کنند.

سرهنگ بیدل بیان کرد: داشتن کادر پزشکی مجرب و دستگاه‌های مجهز پزشکی در این درمانگاه سبب شده بیماران برای انجام بسیاری از کارهای درمانی خود از ایاب و ذهاب بیخودی به درمانگاه‌های مشهد خودداری کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه تایباد با اشاره به اقدامات فراگیر بسیج تصریح کرد: همچنین اقدامات اجتماعی و فرهنگی شامل تشکل‌های حلقه‌های صالحین، شورای امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عفاف و حجاب، چگونگی استفاده از فضای مجازی و آشناکردن کاربران با فواید و مضرات آن، اهدای بسته‌های حمایتی در نقاط محروم، خدمات‌رسانی به روستاها، اجرای طرح دهستان آباد، طرح آبروی محله، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، سرکشی از خانواده شهدا و... از فعالیت‌های بسیج بشمار می‌رود.

وی اظهار کرد: بسیج سازندگی با هدف حمایت از روستاییان و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی طرح‌های حمایت از کشاورزان و دامداران را در مناطق محروم اجرا کرده و تاکنون توانسته با پرداخت تسهیلات در این حوزه زمینه اشتغال برای 20 نفر را در طرح دهستان آباد در دستور کار خود قرار دهد.

وی ادامه داد: درحال حاضر 12 سالن ورزشی بسیجیان در این شهرستان فعالیت دارد که تمام اقشار مردم در نقاط شهری و روستایی از آن استفاده می‌کنند، 3500 دانش‌آموز در مناطق محروم از بسته‌های حمایتی بسیج بهره‌مند شدند و تسهیلاتی در راستای مهارت‌آموزی برای دانش‌آموزان محروم تخصیص یافته است.

بیدل با تاکید بر اجرای فرمان امام در مسیر تحقق ارتش 10 میلیونی، عنوان کرد: در این زمینه اقدامات خوبی شامل تشکیل 120 گروه صالحین در دو بخش خواهران و برادران، شرکت و برگزاری مراسم مذهبی، اردوهای جهادی و خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در این شهرستان مرزی صورن گرفته است.

وی از تجهیز 14 مسجد در شهرستان تایباد خبر داد و افزود: تجهیز مساجد شامل تعمیر سرویس‌های بهداشتی و تامین وسایل گرمایشی و مرمت و بازسازی مدارس در اولویت بسیج سازندگی است.

امسال همزمان با آغاز هفته بسیج در تایباد 80 پایگاه خواهران و برادران برنامه‌های متوعی شامل سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری یادواره شهدا در 2 منطقه روستایی، همایش شکوه بسیجیان، اجرای طرح آبروی محله، طرح عفاف و حجاب و امر به معروف و برنامه‌های متنوع دیگری را ارائه خواهند داد.

امروز همزمان با آغاز هفته بسیج نشست خبری و غبارروبی مزار شهدا با حضور مسئولین، روحانیون و بسیجیان در تایباد برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: