موضوع فلسطین در طول دوران انقلاب اسلامی همواره مورد تأکید بوده است
کد خبر: 4220447
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۴

موضوع فلسطین در طول دوران انقلاب اسلامی همواره مورد تأکید بوده است

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی گفت: موضوع غزه و موضوع فلسطین در بلاد اسلامی و در جبهه حق علیه باطل در طول دوران انقلاب اسلامی همواره مورد تأکید بوده است.

مردم فلسطینبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، غلامرضا حسنی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی در هفتمین کرسی بین‌المللی نقد و بررسی نسل‌کشی در غزه با تأکید بر مطالبه‌گری رؤسای دانشگاه‌های ایران و جهان که امروز 19 خردادماه در تالار رجایی بخارایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: موضوع غزه و فلسطین در بلاد اسلامی و در جبهه حق علیه باطل در طول دوران انقلاب اسلامی مورد تأکید بوده است، زیرا امام خمینی(ره) با رهبریت انقلاب جهانیان را از غفلت در این خصوص بر حذر داشت و انقلاب اسلامی به دنبال آرمان‌های امام راحل همیشه در خصوص مظلوم و ظالم مواجهه درستی داشته و با اسرائیل مخالفت داشته است.

 وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران و مردم مسلمان راه ائمه(ع) را دنبال می‌کند و بر راه توحید استوار است، بنابراین انسانی که در راه خدا است هیچگاه نا امید نخواهد شد و شکست‌ناپذیر است، رژیم صهیونیستی جنگ خود را در رابطه با غزه در 27 دسامبر 2008 آغاز کرده است و در آن جنگ بیش از 7000 هزار فلسطینی به شهادت رسیدند.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی اظهار کرد: امروز در سال 1402 هم با توجه به این رژیم غاصبی که دارد اقدامات حمله به غزه را با بهانه‌های متعددی آغاز کرده است، غزه حدود 2 میلیون جمعیت دارد و نرخ رشد در این منطقه 3 درصد است و 99 درصد جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

 حسنی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته حدود 28 نفر شهید و 69 نفر دیگر زخمی شده‌اند و بر اساس آمار جهانی متأسفانه تا کنون 36 هزار و 586 نفر شهید و 83 هزار و 74 نفر زخمی شده‌اند که 73 درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. قربانیان زیادی هنوز زیر آوار مانده‌اند و با توجه به عقیده صهیونیستی اسرائیل امکان نجات آنها وجود ندارد و این رژیم غاصب حتی به بیماران هم رحم نکرده و از هر نوع رسیدن دارو به این مناطق خودداری کرده است.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی در خصوص واکنش اساتید و دانشجویان در مورد وقایع غزه اظهار کرد: سازمان ملل اعلام کرده که توانایی خود را برای مقابله با این نسل‌کشی توسط اسرائیل از دست داده است، بنابراین آنها افرادی هستند که نه قانون بین‌الملل را پیروی می‌کنند و نه دین مشخصی دارند و ما در اینجا جمع شده‌ایم که به عنوان جمعی از دانشگاهیان، اعتراض خود را بیان کنیم و در مقابل ظلم و بی‌عدالتی ایستادگی کنیم، زیرا رژیمی که خود را در بالاترین سطح پیشرفت تکنولوژی می‌داند، این تکنولوژی را برای نسل‌کشی استفاده می‌کند و مسلمانان زیادی را به شهادت رسانده است.

وی گفت: امروزه در سطح جهان تنها دو جبهه حق و باطل وجود دارد که نوع واکنش ملت‌ها به این وقایع نشان‌دهنده جبهه آنهاست، طبق تعالیم ناب اسلام حق بر باطل پیروز است و امیدوار هستیم که این پیروزی را تجربه کنیم و تمامی مسلمانان در کتارهم پیروزی فلسطین علیه اسرائیل را جشن بگیریم.

انتهای پیام
captcha