کد خبر: 4078666
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۹

افتتاح چهلمین مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان کشور ویژه پسران

چهلمین دوره از مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان سراسر کشور ویژه پسران با حضور مسئولان کشوری و استانی در مشهد افتتاح شد.

متسابقین قرآنی پسربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سیدامیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، شامگاه، ۲۵ مردادماه، در مراسم افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور که در هتل آفتاب ولایت برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن عزیز اسلامی با بیان اینکه قرآن کریم قانون اساسی همه زندگی ماست، اظهار کرد: در اینجا لازم می‌دانم از شهدای عزیزی تشکر کنم که زمینه‌های امنیت را فراهم کردند تا امروز ما گرد هم آییم و با برنامه‌ریزی و با خیال آسوده این فرصت را داشته باشیم تا بتوانیم به معارف دین بپردازیم.

وی تصریح کرد: به شما نخبگان قرآنی که در قسمت‌های مفاهیم و پژوهشی قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و نماز وارد شده‌اید، تبریک می‌گویم و از شما می‌خواهم که قدر خود را بدانید.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به اینکه ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی است، به همین مناسبت خاطره‌ای از دوران جنگ را برای شما بازگو می‌کنم.

شوشتری اظهار کرد: زمانیکه حدود ۲۰۰۰ نفر در عملیات خیبر به اسارت دشمن درآمدند، در یک اردوگاهی قرار گرفتیم که پس از طی مراحل زیادی که در دوران اسارت گذراندیم، بالاخره در اردوگاه موصل که اسرای زیادی از سراسر کشور در آنجا بودند مستقر شدیم.

وی ادامه داد: در آن آسایشگاه هیچگونه امکانات و نیازهای اولیه زندگی نداشتیم و یکی از این نیازهای ما در آن زمان قرآن بود. افرادی که قرآن را حفظ بودند به نوعی مرکز رجوع افراد دیگر شده بودند. اما پس از یک سال که صیلب سرخ آغاز به‌کار کرد، از آن‌ها درخواست قرآن کردیم و بالاخره برایمان قرآن آوردند، به گونه‌ای که هر یک از آسایشگاه‌ها که تعدادشان بالغ بر ۱۰۰ نفر بود یک قرآن در اختیار داشت و طبیعی بود که آن قرآن هیچگاه بر روی زمین و یا طاقچه قرار نمی‌گرفت و مدام در بین اسرا دست به دست می‌شد و تمامی اسرا در طی روز قرآن را می‌خواندند.

گفتنی است که چهلمین دوره از مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور، ۲۰۰ دانش‌آموز پسر از ۳۱ استان در بخش‌های تفسیر(مفاهیم)، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و احکام از امروز ۲۶ تا فردا ۲۷ مردادماه سال‌جاری به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha