کد خبر: 4117390
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰

کارآمدی پلیس موجب ارتقای اعتماد به نظام اسلامی است

تولیت آستان قدس رضوی کارآمدی پلیس را موجب ارتقای اعتماد عمومی و قضاوت اجتماعی نسبت به نظام مقدس اسلامی دانست.

حجت الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی سردار رادان فرمانده نیروی انتظامیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران که در حرم مطهر رضوی انجام شد، ضمن تبریک حسن اعتماد رهبری معظم انقلاب در انتصاب وی به فرماندهی فراجا، نسبت به مغتنم شمردن فرصت خدمت به مردم تأکید و اظهار کرد: سوابق ارزنده، تجربیات گرانسنگ و توانمندی‌های شما در فرماندهی انتظامی پشتوانه محکمی در استقرار بیش از پیش امنیت، تعالی پلیس و تحقق منویات و انتظارات مقام معظم رهبری خواهد بود.

وی فرماندهی فراجا را مسئولیتی بسیار سنگین خواند و ضمن آرزوی موفقیت برای سردار رادان، ابراز کرد: فرماندهی انتظامی از حیث گستره فعالیت از مرزی ترین نقاط تا مرکز کشور ایفای نقش داشته و در تنوع حوزه کاری و ارتباط مستقیم با اقشار مختلف مردم جایگاهی منحصر به فرد دارد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر نقش پلیس در تأمین امنیت جامعه و احساس آرامش برای مردم، تصریح کرد: موفقیت، سلامت، کارآمدی و توفیقات پلیس، نقشی مهم در ارتقا اعتماد عمومی، قضاوت اجتماعی و نگاه مردم نسبت به نظام مقدس اسلامی خواهد داشت.

مروی ضمن ابراز قدردانی از زحمات و تلاش‌های سردار اشتری فرمانده سابق فراجا، اضافه کرد: بهترین توصیه‌ها را در طی این سال‌ها رهبری معظم انقلاب برای فراجا داشته‌اند که سرلوحه قراردادن این رهنمودها نقشه راه موفقیت و رسیدن به جایگاه مطلوب برای پلیس خواهد بود.

وی همچنین نسبت به توجه به امور تربیتی در دوران خدمت سربازی تأکید و اظهار کرد: سربازان وظیفه جمعیت قابل توجهی از جوانان هستند که برای دو سال و پیش از حضور در جامعه و پذیرفتن نقش‌های اجتماعی در مراکز و سازمان‌های نظامی حضور دارند، متولیان و مسئولان این سازمان‌ها باید با پیش‌بینی طرح‌ها و برنامه‌های لازم از این فرصت در جهت رفع نیازهای مذهبی، معرفتی، تربیتی، اخلاقی، خودسازی و بصیرتی این جوانان بهره ببرند تا پس از دوران خدمت بسیار کارآمدتر و توانمند‌تر بتوانند به ایفای نقش‌های اجتماعی بپردازند.

وی همچنین به اهمیت بصریت دینی و سیاسی کارکنان نیروهای مسلح اشاره و تصریح کرد: مأموریت فرماندهی انتظامی آرامش‌بخشی به زندگی عمومی در جامعه است تا مردم در پرتو امنیت بتواند به زندگی شخصی و اجتماعی خود برسند و جامعه در مسیر پیشرفت حرکت کند، برای تحقق این مهم نیروهای نظامی و انتظامی باید آراسته به بصیرت، شناخت و پایبندی به حق و عمل صحیح باشند، لذا تدارک برنامه‌های فرهنگی و معرفتی برای آنان بسیار مهم است.

تولیت آستان قدس رضوی امنیت را بنیادی‌ترین نیاز برای هر جامعه ای دانست و گفت: امنیت مهمترین عامل برای رشد، توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای است، به‌طوری که شکوفایی استعدادهای فردی و پیشرفت‌های علمی، اقتصادی و... در پرتوی امنیت شکل می‌گیرد، از این رو نیروهایی امنیتی و انتظامی در ثواب تمام خیرات و پیشرفت‌هایی که در سایه امنیت در جامعه اسلامی شکل می‌گیرد، شریک هستند.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های فراجا، استعانت از وجود قدسی حضرت رضا(ع) برای انجام مطلوب بارسنگین مسئولیت تأمین امنیت را از اهداف سفر خود به مشهد دانست و گفت: با تلاش شبانه روزی و همراهی همکاران خوبم در فرماندهی انتظامی، تمام عزم خود را برای تأمین امنیت مردم به بهترین نحو و پیاده سازی منویات رهبر معظم انقلاب جزم کرده‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha