دهه کرامت توفیقی برای توجه به آرمان‌های دینی است
کد خبر: 4215792
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۵
قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی:

دهه کرامت توفیقی برای توجه به آرمان‌های دینی است

مصطفی فیضی گفت: دهه کرامت توفیقی برای توجه به آرمان‌های دینی است و بنا بر دستور تولیت آستان قدس رضوی، برنامه‌های مفصلی در بخش‌های مختلف آستان همه ساله برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، مصطفی فیضی قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی، امروز ۲۵ اردیبهشت در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه کرامت که در دفتر معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت، اظهار کرد: حدود ۱۵ سال است آستان قدس جشن‌های بزرگ دهه کرامت را برگزار می‌کند. این مناسبت‌ها و به ویژه میلاد امام رضا(ع) بهانه‌ای است برای خانواده بزرگ خدمت در تجدید بیعت با اهل بیت

وی با بیان اینکه دهه کرامت توفیقی است برای توجه به آرمان‌های دینی، افزود: بر همین اساس بنا به دستور تولیت آستان قدس رضوی، برنامه‌های مفصلی در بخش‌های مختلف آستان همه ساله برگزار می‌شود. امسال هم با ارتقای فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف افتخار این را خواهیم داشت تا برگ زرین دیگری بر کارنامه آستان اضافه کنیم. 

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در دوره فعلی تولیت فعالیت‌ها با چهار محور انجام می‌شود، بیان کرد: اولین و مهمترین محور توجه ویژه به‌ حرم مطهر و زائرین و مجاورین و این قطعه بهشتی است. تمام بخش‌ها مؤظف‌اند به مدیریت عالی حرم کمک کنند. تمام فعالیت‌های ما نهایتا به حرم مطهر و زائرین ختم می‌شود‌. 

فیضی با بیان اینکه محور بعدی نذورات و وقوفات است، تصریح کرد: افتخار ما این است که آستان قدس رضوی صرفا بر مبنای وقف و نذر اداره می‌شود. ما مؤظف به هزینه موقوفات در راستای اجرای نیت واقف هستیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های آستان قدس رضوی در حوزه‌ علمی، بیان کرد: مدارس امام رضا(ع) و دانشگاه‌های امام رضا(ع) و علوم رضوی بخشی از وظایف و خدمات ما در حوزه فرهنگی هستند. همچنین در دوره اخیر آستان قدس رضوی نسبت به فعالیت‌های اجتماعی خود از جمله توجه به حاشیه شهر، خدمت‌رسانی به معلولین، توجه به خانواده، جوانان و نوجوانان، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و 10ها فعالیت دیگری که اوج آن را در دوره کرونا هم دیدیم‌ اهتمام دارد و اکنون هم در دهه کرامت توجه ویژه‌تری به این فعالیت‌ها می‌شود.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس با بیان اینکه امسال چند اتفاق ویژه داشتیم، گفت: اولین اتفاق برگزاری پنجمین کنگره بین‌المللی امام رضا(ع) است‌ که‌ روز گذشته آغاز و امشب با حضور اندیشمندان و با سخنرانی رئیس‌جمهور خاتمه می‌یابد. این کنگره پس از سه دهه وقفه در حال برگزاری است.

فیضی ادامه داد: اتفاق بعدی این است که آستان قدس رضوی با هدف کمک به اجرای سیاست‌های نظام و همراهی با دولت سیزدهم افتخار دارد، کلینیک تخصصی درمان ناباروری که از بزرگترین مجموعه‌ها در نوع خود است را در دهه کرامت افتتاح کند.

وی ضمن تشکر از دستگاه‌های مختلف اجرایی برای همکاری با آستان قدس رضوی، بیان کرد: از دستگاه‌های اجرایی خواهش دارم بیش از پیش همراه با ما پای کار خدمت به زائر باشند. هنوز کمبودهایی باقی است و برای رسیدن به یک سطح مطلوب و در شأن آستان قدس رضوی باید بیشتر تلاش شود. ما تمام توان خود را به میدان آورده‌ایم، اما در حمل‌ونقل، اسکان و خدمات اولیه به زائران و مجاوران نیازمند ارتقا هستیم‌‌.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه جمعیت زائر در خلوت‌ترین روزها بالغ‌ بر ۲۰۰ هزار تشرف است‌، گفت: این عدد در روزهای مناسبتی به جمعیت چند میلیون نفری می‌رسد. خدمت‌رسانی به این زائران در پهنه بالغ بر یک میلیون مترمربع، کار سنگینی است. آستان قدس اولویت خود را خدمت‌رسانی به زائران قرار داده است.

فیضی با بیان اینکه ارتقای معنوی و تعالی زیارت بخش دیگر فعالیت‌های ماست، اظهار کرد: توجه به ساحت قرآن  معرفت‌افزایی، توجه به خانواده و کودک و.‌‌.. ار اقدامات انجام شده در این بخش است. 

انتهای پیام
captcha