کد خبر: 4221575
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۵

اجرای پویش «نذر قربانی» در خراسان رضوی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با اشاره به اجرای پویش نذر قربانی از برپایی ۶۲۰ مرکز نیکوکاری در استان جهت جمع‌آوری گوشت قربانی خبر داد.

رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضویبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی، رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با اشاره به همکاری و همراهی بسیار خوب مردم این استان با کمیته امداد(ره) در کمک به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان بیان کرد: در مناسبت‌های ملی و مذهبی نیکوکاران توجه بیشتری به نیازمندان دارند، از جمله ماه مبارک رمضان و عید قربان که روند کار خیر سرعت بیشتری دارد.  

وی به توجه ویژه خیرین و نیکوکاران به خانواده‌های نیازمند همزمان با دهه امامت و ولایت، اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۲ در اهدای گوشت قربان کمک بی نظیری شد و امسال نیز برای روز عید قربان به صورت کشور برنامه‌ریزی شده است.  

سلم‌آبادی با اشاره به ارتباط با خیرین و حامیان جهت اهدای گوشت قربانی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده، دام‌های اهدا شده، در روز عید قربان در محل کشتارگاه شهر مشهد و شهرستان ها به صورت متمرکز قربانی و بعد از ۴۸ ساعت با رعایت مسائل بهداشتی، به‌صورت بسته‌بندی گوشت بین خانواده‌های با اولویت بیماران خاص که توسط مددکاران مشخص شده‌اند، توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی با بیان اینکه خانواده‌های دارای بیمار صعب العلاج، دارای فرزند، مادران شیرده و باردار در اولویت اهدای گوشت قربانی هستند، اظهار کرد: بسته‌های گوشت براساس بعد نفرات توزیع خواهد شد.  

وی تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان گوسفند، گاو، شتر و مرغ به صورت زنده و ذبح شده، اهدا و بین نیازمندان توزیع شد، همچنین ۵۰۱۰ رأس گوسفند، ۱۲ رأس گاو، سه نفر شتر و ۶۳ هزار کیلو گوشت و حدود ۵۰۰۰ کیلو مرغ به غیر از دام زنده اهدا شده است.  

سلم‌آبادی با پیش‌بینی افزایش حجمی گوشت قربانی در عید قربان سال جاری، به روش‌های مشارکت مردم در این پویش «نذر قربانی» اشاره و افزود: ۶۲۰ مرکز نیکوکاری در استان جمع‌آوری گوشت قربانی را عهده‌دار خواهند شد، همچنین دفاتر کمیته امداد امام خمینی(ره)در کلیه شهرستان‌ها و ادارات مشهد بابت پایگاه جمع‌آوری کمک نذر و قربانی در نظر گرفته شده است.  

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی بیان کرد: مردم و خیرین با شماره کارت 7413-5023-9979-6037، شماره‌گیری کد *۸۸۷۷*۰۵۱# و ارسال عدد یک‌ به سرشماره ۳۰۰۰۸۰۳۳ می‌توانند در این امر خیر یاری‌گر کمیته امداد در پویش نذر قربانی باشند.  

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های کمیته امداد در دهه ولایت و امامت، اظهار کرد: تکریم خانواده‌های سادات به صورت دیدار مسئولین و خیرین و بررسی و رفع مشکلات آنها، توزیع بسته‌های معیشتی با هم‌افزایی خیرین، توزیع غذای گرم به ویژه روز عید غدیر با اولویت خانواده‌های سادات نیازمند، برگزاری جشن در منازل مددجویان تحت حمایت با حمایت خیرین و... از دیگر برنامه‌های امداد در این دهه است.  

سلم‌آبادی بیان کرد: کمیته امداد خراسان رضوی در اکثر طرح‌ها اول کشور است. رتبه اول در توزیع غذای گرم در ماه رمضان و بسته معیشتی، در جذب حامی رتبه اول کشور را دارا هستیم. این نشان می‌دهد مردم جلوتر از تصور و پیش‌بینی‌ها کار می‌کنند تا نیاز خانواده‌های تحت حمایت را برطرف کنند.  

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی گفت: برنامه عید سعید قربان امسال به‌صورت نمادین در محل کشتارگاه مشهد در روز عید قربان برگزار می‌شود. همچنین پویش نذر قربانی از 20 لغایت 28 خرداد برگزار می‌شود.  

وی در ادامه به توزیع جهیزیه در این دهه اشاره و بیان کرد: در دو هفته قبل با مشارکت خیرین ۱۶۰ سری جهیزیه در حاشیه مشهد توزیع شد.  

سلم‌آبادی به برنامه‌های اردویی این نهاد برای مددجویان اشاره کرد و گفت: اولین دوره اردویی در کشور مربوط به دختران ترک تحصیل در مشهد برگزار شده، در این اردو با بهره‌گیری از مشاوران متخصص، تلاش شده تا دختران به تحصیل بازگردند‌.

انتهای پیام
captcha