کد خبر: 4225899
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۸
توسط شهرداری مشهد انجام شد؛

ایجاد بیش از ۸۰۰۰ مترمربع نقاشی‌دیواری با موضوع ایثار و شهادت

رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تا امروز بیش از ۸۰۰۰ متر مربع نقاشی دیواری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط شهرداری مشهد انجام شده است.

حسن کریمدادی، رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حسن کریمدادی، رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهد، امروز ۱۹ تیرماه، در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در مشهد، اظهار کرد: طرح ساماندهی گلزار شهدای بهشت رضا(ع) و شهدایی که در سطح شهر پراکنده دفن شده‌اند در حال انجام است. امیدوارم در این دوره از شورا عملیات را آغاز کرده و کلنگ گلزار شهدای بهشت رضا(ع) در سه ماهه سوم یا چهارم سال زده شود.

وی ادامه داد: اتفاقات خوبی در کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد رخ داده است. ۵۵۰۰ ایثارگر در بدنه مدیریت شهری مشغول کار بودند که از این تعداد به همت این شورا و شهرداری مشهد تا امروز ۴۷۰۰ نفر تبدیل وضعیت شدند که باعث افتخار خراسان و مشهد بوده است. سایر ایثارگران باقی مانده به مرور زمان تبدیل وضعیت خواهند شد.

رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی مشهد بیان کرد: هر هفته در روزهای دوشنبه در جلسه علنی شورا در حوزه ایثارگران، برنامه‌ای برای نامگذاری خیابان‌های مشهد به نام شهدا را داریم. تا امروز بیش از ۸۰۰۰ متر مربع نقاشی دیواری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط شهرداری مشهد انجام شده است.

کریمدادی یادآور شد: اگر قرار باشد منتظر باشید ساختمان موزه دفاع مقدس ساخته شود و آثار شهدا را در آن قرار دهید، وقت‌کشی کرده‌اید. در حال حاضر ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توان موزه شهدا را ایجاد کرد. در بنیاد شهید تعداد زیادی آثار فاخر و کمیاب موجود است که در ویترین‌های معمولی قرار گرفته است. فرصت‌ها را از دست می‌دهیم. ظرفیت ما ظرفیت کمی نیست و باید همین الان موزه را ایجاد کنیم تا زمانی که موزه ساخته شد، آثار را در آن قرار دهیم. شورای شهر مشهد آمادگی هرگونه همکاری در حوزه شهدا را دارد.

باغ موزه دفاع مقدس ظرف ۲ سال به بهره‌برداری می‌رسد

همچنین محمدهادی محمدی‌مقدم، معاون شهردار و رییس سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد در این مراسم بیان کرد: بعد از حدود ۹ ماه رفت ‌و آمد و کارشناسی برای احداث فاز ۲ باغ موزه دفاع مقدس کار را آغاز کردیم. با همیاری شورای شهر توانستیم مصوبه ساخت ساختمان اصلی را بگیریم و فرمانداری مشهد نیز به سرعت مصوبه را تایید کرد.

وی گفت: سرمایه‌گذار این بنا از انبوه‌سازان برتر کشور هست. این سرمایه‌گذار ۲۰ هزار واحد مسکونی در شهر مشهد ساخته که برای ما مهم بود کار را به چه پیمانکار و سرمایه‌گذاری واگذار کنیم. این پروژه در بازه ۲ ساله بهره‌برداری می‌شود و امیدواریم این اتفاق به موقع رخ دهد. معاونت عمرانی شهرداری مشهد نظارت عالیه را برعهده دارد و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل پروژه‌های عمرانی شهرداری برای احداث این پروژه در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام
captcha